МЕНЮ


2 вересень 2020 - 19:24

Амброзія –небезпека для людей


У деяких людей наприкінці літа та восени починається загострення алергічних проявів. І найлегшим їхнім варіантом є поліноз (сінна лихоманка).

Якщо ви увійшли в цю групу людей, а алергія раніше ніколи вас не турбувала, то варто дізнатися ім'я винуватиці. У серпні настає період цвітіння однієї з найнебезпечніших рослин у світі – амброзії полинолистої.

Це триває із серпня по жовтень. Пилок амброзії може викликати не тільки поліноз (один з найлегших проявів алергії), а й задуху, через яку люди потрапляють до реанімації. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, 15 % жителів нашої планети страждають через алергію на пилок амброзії.

Амброзія полинолиста потрапила на наш континент у XIX сторіччі з Північної Америки. Улюблене її середовище існування – забруднений ґрунт і повітря. Спочатку амброзія з'явилася у східній частині України, а згодом «дісталася» й до нашої області. Великі скупчення цієї рослини можна побачити вздовж пожвавлених трас, автомагістралей, промислових підприємств. Амброзія становить небезпеку і для інших рослин країни, витісняє культурну трав'янисту флору й осушує ґрунт.

Знищити амброзію не так вже й легко. Скошування рослини нічого не дає, бо на місці зрізу з'являються до п'яти нових пагонів. Гербіциди теж не діють на амброзію. А ще її насіння здатне пережити зниження температури до -50 ° С, зберігається в ґрунті до 40 років і може проростати навіть у недозрілому вигляді. Єдиним способом знищення цієї рослини є її повне викорчовування з ґрунту.

Небезпечним є саме пилок амброзії. При зустрічі з ним з’являються такі ознаки: риніт (нежить), свербіж в носоглотці і в горлі, чхання, набряк піднебіння, свербіж в очах, задуха. Це – ознаки полінозу. Поліноз, або сінна лихоманка, небезпечний ще й тим, що багато людей його симптоми часто плутають із застудою. Тому хворі лікуються невідповідними для цього випадку препаратами. Симптоми сінної лихоманки дуже схожі з ознаками гострої вірусної інфекції. Якщо неправильно підібрати препарати для лікування полінозу, то недуга може перерости в хронічну форму.

Необхідно негайно починати процес лікування при появі даних симптомів, бо це може перейти в більш складні хвороби, такі, як бронхіальна астма, набряк Квінке та бронхіт.

Лікування алергії на амброзію слід починати з прийому антигістамінних препаратів і ліків, що підвищують імунну систему в цілому.

Для полегшення запалення або сльозотечі очних яблук використовуйте краплі для очей. Для лікування алергічного риніту (нежиті), викликаного пилком амброзії, можна капати в ніс будь-які назальні краплі, при цьому акуратно дотримуйтеся дозування. Полегшити поліноз допоможе обприскування носових ходів сольовим розчином або морською водою.

Щоб алергія на амброзію не застала вас зненацька, потрібно дотримуватись кількох правил:
1. Насамперед слід обмежити контакт з алергеном.
2. Зачиняйте вікна та двері. На вікна поставте сітки, які допоможуть запобігти потраплянню пилку рослини в приміщення.
3. Прогулянки під час цвітіння амброзії краще звести до мінімуму. Якщо треба вийти на вулицю, то робити це слід після 11:00. У цей час концентрація пилку в повітрі мінімальна.
4. Повністю безпечні прогулянки після дощу.
5. Після прогулянки одяг потрібно випрати, бо на ньому зберігається пилок амброзії. Сушити його краще в приміщенні.
6. Проводьте вологе прибирання в приміщенні, вмикайте, за можливості, охолоджувальні прилади, наприклад, кондиціонери або спліт-системи.
7. За схильності до прояву алергії на пилок рослин (якщо у вас раніше хоч раз у житті таке відбувалося) фахівці радять на серпень – жовтень відмовитися від використання косметики, у складі якої є рослинні екстракти, бо вони можуть спровокувати виникнення алергії.
8. У цей період краще не проводити ніяких косметичних процедур, хірургічних втручань, вакцинації.
9. Намагайтесь більше спати й відпочивати (науково доведено, що будь-який стрес, переживання і безсоння тільки посилюють всі симптоми алергії).
10. Уникайте під час алергії на амброзію контактів з тваринами, вони є переносниками пилку.
11. Попереджайте про небезпечну рослину дітей. Не дозволяйте дітям зривати листя амброзії чи бавитись ними.
12. При першій появі цих бур’янів на ваших ділянках безжально знищуйте їх, дотримуючись правил особистого захисту.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37929 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua