МЕНЮ


24 листопад 2017 - 11:41

Андрій Райкович: нинішній рік значно результативніший, ніж минулий


У міській раді Кропивницького розпочався звіт міського голови Андрія Райковича за два роки роботи на посаді.
- Порівняно з попереднім роком-нинішній вважаю помітно результативніши, підкреслив у своєму вступному слові Андрій Райкович. - Я дуже задоволений співпрацею з депутатським корпусом, секретарем міської ради, роботою своєї команди.
Прийнято ряд важливих програм. Раніше ми працювали дещо хаотично, приймали бюджет, далі вносили пропозиції. Але ніколи не складали перспективну програму, наприклад, для житлово-комунального господарства. А такі програми повинні бути, розраховані на кілька років, щоб не один міський голова, а і його послідовники могли їх виконувати, щоб вони відповідала очікуванням громадян.
Ми розробили програми розвитку пасажирського транспорту, соціального захисту воїнів АТО та їхніх родин, розвитку освіти і медицини і послідовно втілюємо їх у життя. Можливо, не так швидко, як хочеться нашим мешканцям. Адже надо довго ми накопичували проблеми в різних галузях.
Ми серйозно взялися за підготовку інвестиційних проектів. Без інвестицій, залучення іноземного капіталу неможливо розбудувати місто. Його слід розвивати за рахунок місцевого, обласного, державного бюджетів, а також коштів інвесторів та меценатів. Тільки тоді ми швидко вирішимо важливі питання.
Ми серйозно взялися за питання енергоефективності. Це надсерйозна проблема длля міста, від цього залежить комфорт і в квартирах кропивничан, і в бюджетних установах, і розмір тарифів.
Моя програма містить 10 пріоритетів розвитку. Я впевнений, що вони будут виконанні. Бо поряд зі мною професійна, потужна, амбітна молода команда, яка прийшла, щоб ефективно працювати на користь громади.
Як міський голова я налаштовую свою команду підтримувати всі галузі міста. Але слід усвідомлювати - навіть бюджету з доходною частиною понад 2 мілльярди гривень не вистачить, аби впродовж короткого періоду реалізувати всі проекти, задовольнити всі потреби в кожній галузі. У нас багат оамбітних планів, але ще більше проблем, які накопичилися протягом великого періоду.
Стратегічні напрямки сьогодні – транспорт, дороги, медицина, освіта. Ці проблеми треба вирішувати першочергово.
На дороги ми виділили в 2,2 раза більше, ніж у 2016-му році. Ми бачимо, скільки відремонтовано прибудинкових територій. Ми пішли в приватний сектор. Давно там дороги не бачили навіть грейдера, не кажучи вже про оновлене асфальтове покриття или тротуарні доріжки.
Чи задоволений я дорожніми роботами? Ні. Я маю багато претензій до підлеглих, виконавців. Пізно в цьому році почали робити дороги, на старті забуксували, загальмували з проведенням тендерів. Не в захваті я і від роботи системи «Прозоро». Але старт дан, кошти освоєні ефективно.
На жаль, ми не встигли вийти на вулицю Короленка. Це надважливий для нашого міста об’єкт, це головна магістраль, яка сполучає всі мікрорайони нашого міста. Але ми обов’язково зробимо тут ремонт наступног року, на це буде витрачено 18 мільйонів гривень.
Ми стали на шлях придбання тролейбусів та автобусів великої місткості. Це правильний шлях. Але тепер потрібно адаптувати до них дорожню систему, зробити заїзні кармани, розширити дороги.
Нам потрібні хороші дороги у віддалені мікрорайони. Пріоритет для нас на наступний рік такі об’єкти, як «Арка», яка забезпечить транспортне сполучення Новомиколаївки та центральної частини міста. Треба зробити міст на провулку Обїздному. Це теж надважливий об’єкт, кий знаходиться в аваріному стані. Треба зробити вулиці Кропивницьку, Полтавську. Це все в планах, перспективах майбутнього року.
Ми зняли напругу із транспортним забезпеченням віддалених мікрорайонів – Балки, Кущівки, Арнаутового та іншими. Звичайно, 20 автобусів – це дуже мало. Але ми розпочали з нуля. Ми зробили великий крок у напрямку до ліквідації монополії в сфері перевезень, до поліпшення якості послуг.
Наступного року ми плануємо придбати ще десять автобусів. Однак це не означає, що ми збираємося знищити приватних перевізників. Ні, ми хочемо, щоб приватний бізнес розвивався, але при цьому й підвищувалася якість обслуговування пасажирів, не зростали тарифи. Ми на правильному шляху, і в нас вистачить мудрості врегулювати всі проблеми, в тому числі – і пов’язані із соціальними гарантіями.
Серед завдань на наступний рік – розмітки, світлофорні об’єкти, дорожні знаки, системна робота з перевізниками.
Ми багато зробили в сфері охорони здоровя. Було збудовано гемодіалізний центр. Люди, які страждають на хвороби нирок, знають, наскільки це важливо. Також ми збудували інсультний центр сучасного рівня, відкрили новітній перинатальнрий центр на базі першог пологового будинку. Було багато пересторог, сумнівів у людей. Але ви бачите, що цей заклад працює ефективно.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41307 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua