МЕНЮ


13 червень 2002 - 15:30

"ЖАРА" В КIРОВОГРАДI МОЖЕ СПАЛИТИ ДЕКОГО З КИЯН КIРОВОГРАДСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ, або ЧОМУ НОВООБРАНИЙ МIСЬКИЙ ГОЛОВА НЕ МОЖЕ ПРИСТУПИТИ ДО ВИКОНАННЯ СВОЇХ ОБОВ'ЯЗКIВ


Цинiчно? Але тi, хто заварив усю цю кашу, переконанi, що їм нiхто в цьому не завадить. Захотiли провести сесiю мiської ради без законнообраних мiського голови i секретаря ради - провели. Захотiли за кiлька днiв до виборiв помiняти дiльничнi виборчi комiсiї - помiняли. Захотiли нового голову мiськвиборчкому - поставили. Захотiв новий голова мiськвиборчкому О.Бердников надрукувати без вiдома комiсiї бюлетенi - надрукував. I т.д. i т.п. Кiровоградськi засоби масової iнформацiї про це все розповiдали, i навiть не один раз.

Уся ця виборча вакханалiя почалася у мiстi пiсля появи у списках кандидатiв у мери висуванця широких кiл громадськостi, рiзних партiй Миколи Чигрина. Тi, хто досi вважав, що перемога їхнього кандидата Володимира Ярошенка у них уже в кишенi, раптом зрозумiли, що не бачити їм її, як своїх вух. Далi сценарiй простий: перешкодити волевиявленню народу за пiдтримки грошей, морального тиску, залякування набагато простiше, нiж виграти вибори. Але не все так просто, як здається. У мiськвиборчкомi знайшлися мужнi люди i сказали рiшуче "нi" "лiвим" бюлетеням, якi О.Бердников надрукував в Олександрiйськiй мiськiй друкарнi. Члени дiльничних комiсiй, якi належним чином готувалися до виборiв, не рахуючись з особистими проблемами, також обурилися беззаконням. Один "номер" не пройшов, другий зiрвався. Тодi О.Бердников зi своїми "однодумцями" у день голосування оголошує: виборiв немає, ми їх перенесли.

Але люди вперто йдуть на виборчi дiльницi. I майже половина з них - голосують за Миколу Чигрина. Йому вiддають свої голоси майже 30 тисяч виборцiв. Це значно бiльше, нiж отримав 31 березня Михайло Цимбаревич, з яким у Володимира Ярошенка був тодi незначний розрив. Але 9 червня Володимир Ярошенко набирає стiльки, як набирав завжди досi (який це раз вiн цiкавиться народним довiр'ям?). Менше п'яти тисяч голосiв - це саме той рейтинг суддi, що був у нього вже ранiше.

Незважаючи на усi спроби зiрвати вибори, вiдбулися вони без порушень, якi могли б бути взятi до уваги судом. I тому розiгрується другий акт: В.Ярошенко пише О.Бердникову скарги на кожну iз 131 дiльницi. А той разом з вiсьмома членами мiськвиборчкому вранцi 10 червня розглядає їх i "постановляє": вибори недiйснi. I це при тому, що сам О.Бердников напередоднi виборiв визнаний мiсцевим судом Кiровоградського району нелегiтимним головою комiсiї.

Коли у мiськвиборчком приходять тi шiсть членiв комiсiї, якi до пiзньої ночi приймали протоколи дiльничних комiсiй з пiдсумками голосування i порахованi бюлетенi, "команди" О.Бердникова там уже немає.

Люди ж хочуть знати, чому обраний ними кандидат i досi офiцiйно не оголошений переможцем. Збирається мiтинг. Але в мiськвиконком, де знаходиться територiальна (мiська) виборча комiсiя, мiлiцiя нiкого не пускає. Люди звертаються за допомогою до народного депутата України вiд Кiровограда Ганни Антоньєвої. I тiльки завдяки їй вдається дiзнатися: вiсiм членiв мiськвиборчкому на чолi з вiдстороненим судом О.Бердниковим зникли у невiдомому напрямку.

Словом, все те ж: або по-нашому, або нiяк! Адже для того, щоб волевиявлення виборцiв оголосити офiцiйно, потрiбен кворум у виборчкомi. Пошуки зниклих його членiв у понедiлок результату не дають. Мiстом циркулюють упертi чутки, що цих людей насильно утримують в офiсi обласного осередку партiї "Трудова Україна".

Коли мiтингуючi приходять до офiсу, у "трудовикiв" здають нерви i вони просяться на зустрiч з головою облдержадмiнiстрацiї. Вiдбувається вона за зачиненими дверима. З коментаря В.К.Моцного журналiстам зрозумiло: вiн за те, щоб у виборчiй кампанiї поставити крапку. Але й у вiвторок нiчого не прояснюється: зниклих членiв комiсiї не можуть знайти нi їхнi колеги, нi сiм'ї.

Цього ж дня, 11 червня, до тих, хто вимагає офiцiйно оголосити пiдсумки виборiв i вiддати владу у мiстi обраному мiському головi, долучаються ряд полiтичних i громадських органiзацiй. Їхні лiдери - шанованi у мiстi громадяни, якi мають великий життєвий досвiд, виступають iз заявою такого змiсту:

Вiктор Максимець, газета "Кіровоградська правда", №67 від 13 червня 2002 року

Також читайте: ЗАЯВА полiтичних i громадських органiзацiй м.КiровоградаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35016 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua