МЕНЮ


29 травень 2020 - 12:59

Без зарплат та з боргами: у Кропивницькому мітингували шахтарі


27 травня в обласному центрі на площі Героїв Майдану через затримку виплат заробітної плати та ймовірність відключення шахт від електроенергії мітингують працівники ДП «СхідГЗК» області. Кількадесят шахтарів вийшли під стіни облдержадміністрації для того, щоб звернутися до очільника ОДА. За словами шахтарів, вони отримали частину авансу за квітень. Їх підприємство вже пів року працює в умовах постійної затримки заробітної плати та неефективного виробничого процесу.

Підприємство не може оплатити послуги з перевезення руди та інших обов’язкових платежів – газу, електроенергії. Енергопостачальна компанія надіслала чергове попередження про повне відключення від електроенергії вже цього тижня. Наслідки можуть бути непередбачуваними.

– Сюди прийшли працівники трьох уранових шахт Кіровоградщини – Інгульської, Смолінської та Новокостянтинівської. Проблема одна – затримки із заробітної плати. До того ж, підприємство вже отримало попередження про те, що 29 травня з 10:00 підприємство буде відключено за несплату за спожиту електричну енергію. Тому працівники цих шахт сюди прийшли, аби не допустити зупинки шахт і добитися погашення заборгованості по заробітній платі, – розповів у коментарі медіапорталу DOZOR голова профспілкової організації ДП «СхідГЗК» Борис Філіпов.

За його словами, загальна заборгованість по підприємству становить понад 550 мільйонів гривень.

– Не виплачена повністю зарплата за попередній місяць, не виплачена вона і за травень, який вже закінчується. Авансу не було. Загальна кількість працівників підприємства, які зараз працюють без зарплати, п’ять тисяч чоловік. Ми просимо підтримати наше підприємство. Просимо, щоб голова ОДА звернувся, можливо, до Офісу Президента, до Кабміну, – каже Борис Філіпов.

– Ми вимагаємо, щоб нам дали можливість нормально працювати, отримувати заробітну плату. На даний момент ми вже два місяці не отримуємо. Якщо електроенергію відключать, виходить, що пізніше відбудеться затоплення шахт. За останніх 30 років така ситуація на підприємстві вперше. Таке відчуття, що це все робиться навмисно, щоб усе зруйнувалося, – бідкається працівник шахти Ігор Погребняк.

Мітингувальники передали своє звернення очільнику ОДА Андрію Балоню з проханням допомогти.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.71324 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua