МЕНЮ


18 серпень 2017 - 10:41

Будуємо, ремонтуємо, утеплюємо


Літо – найкраща пора для зведення й ремонту приміщень, тож будівельники не гають часу, а міські урядники постійно контролюють їхню роботу на об’єктах, якими опікується міська рада.
У середу, 16 серпня, секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов разом з іншими посадовцями побував на декількох із них: у школах № 18 і 17, а також міському гемодіалізному центрі, що знаходиться на території міської лікарні імені Святої Анни, та інсультному відділенні лікарні швидкої медичної допомоги.
Теплосанація:
належний
температурний режим та економія коштів
Вісімнадцята школа стала першою бюджетною установою міста, де заплановано провести повну теплосанацію, на яку з міської скарбниці виділено 6,3 мільйона гривень. Будівельники утепляють будівлю мінеральним утеплювачем, міняють усі вікна і двері на такі, що не випускають тепла, таким же роблять і центральний вхід до школи, а ще – піднімають підвіконня на безпечну для дітей висоту й виконують оздоблювальні роботи.
Будівельники розпочали працювати в цьому навчальному закладі три місяці тому й мають завершити роботу до 15 листопада. А на центральному фасаді і парадному вході закінчать працювати до початку нового навчального року.
– Це надзвичайно важливо, що в Кропивницькому розпочато роботу з теплосанації закладів освіти, – сказав Андрій Табалов. – Утеплення будинків дасть змогу втричі зменшити теплові втрати в них, а це – економія енергоносіїв і коштів на опалення. Переконаний, що всі приміщення бюджетної сфери в обласному центрі мають пройти таку тепломодернізацію, і ми з міським головою Андрієм Райковичем докладемо для цього всіх можливих зусиль.
Школа й дитсадки
отримуватимуть тепло від автономної
модульної котельні
На території школи № 17 встановлено новітню модульну котельню, оснащену двома потужними паровими казанами українського виробництва. Від неї вже прокладено теплові мережі до дитячих садочків № 22 і 48, триває їх прокладання до школи, а невдовзі розпочнуть робити це і до дитсадка № 65. Вартість обладнання і виконаних робіт – 5,3 мільйона гривень.
– На цьому об’єкті важливо дотримуватися запланованих термінів, – зазначив секретар міської ради. – Адже від модульної котельні залежать чотири заклади освіти. Ми сподіваємося, що із впровадженням автономного опалення тут вдасться зекономити 30-40 % бюджетних коштів, які раніше перераховували за отримане тепло теплогенеруючому підприємству. Тепер же сплачуватимемо лише вартість газу і заробітну плату операторові. До того ж конструкція котельні дає змогу кожному закладові самостійно вирішувати, якою в ньому має бути температура теплоносія. Електронна автоматика оперативно реагуватиме на зміну погодних умов, і це є ще одним джерелом економії палива і бюджетних коштів.
Гемодіалізний центр прийме пацієнтів
вже у вересні
У міському гемодіалізному центрі, до якого вже завезено необхідне медичне обладнання, будівельники майже завершили внутрішній ремонт приміщення, розпочали внутрішні оздоблювальні робот й закінчують благоустрій навколишньої території.
– Понад сто кропивничан очікують відкриття цього гемодіалізного центру, для них це – питання життя і смерті, – наголосив Андрій Табалов. – Це – один з найкращих прикладів інвестицій у міську систему охорони здоров’я. Ми вже маємо майже відремонтоване приміщення, отримали комплект необхідної апаратури від відомого виробника для виконання гемодіалізу. З міського бюджету виділено 450 тисяч гривень на благоустрій прилеглої території, заміну комунікацій, оновлення енергопостачання. Відкриття центру – справа найближчого часу.
Інсультний центр готовий на 70 відсотків
Інсультний центр лікарні швидкої медичної допомоги майже готовий до приймання пацієнтів. У приміщеннях першого і другого поверху робітники завершують оздоблювальні роботи, до них завезено меблі й медичне обладнання.
– Загалом у відділенні зможуть перебувати 52 пацієнти з гострою невролого-судинною патологією, – пояснив головний лікар лікарні Валерій Скороход. – Тут надзвичайно комфортні умови для пацієнтів. При таких захворюваннях час має вирішальне значення. Наявність діагностичного центру дасть змогу визначати діагноз пацієнта одразу після його потрапляння до нас. Ефективність лікування при інсультах залежить від правильно поставленого діагнозу в найкоротший термін, і це в нашому відділенні буде забезпечено.
Після огляду всіх названих об’єктів, де тривають роботи за бюджетний кошт, секретар міської ради поділився з журналістами своїми враженнями від побаченого.
– На всіх об’єктах, які ми сьогодні оглянули, тривають активні будівельні й ремонтні роботи, – сказав він. – І хоча є певні недоліки, але їх можна швидко виправити. А недоліки – це подекуди порушення термінів виконання робіт, запізнення з постачанням, наприклад, вікон. Маємо претензії до якості окремих робіт. Однак для того міські урядники й приїздять на об’єкти, щоб перевірити перебіг будівництва чи ремонту й нагадати, що за бюджетні гроші вимагаємо якості й дотримання строків виконання робіт.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34539 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua