МЕНЮ


23 березень 2018 - 09:49

Будуть нові меморіальні дошки


Встановлення кількох меморіальних дощок, а саме єлисаветградській меценатці Ганні Дмитрян, померлому від ран у 2015 році воїну АТО Олександру Шмальку, який брав участь в обороні Донецького аеропорту, міста Дебальцевого та інших “гарячих точок” на сході країни, січовим стрільцям та ряду інших об’єктів погодили члени топонімічної комісії під головуванням секретаря міської ради Кропивницького Андрія Табалова.
Так, встановлення меморіальної дошки Ганні Дмитрян на основному корпусі міської лікарні імені святої Анни ініціювала громадська організація “Асоціація жінок України ”Дія". Саме ця лікарня у Єлисаветграді і була побудована за кошти цієї визначної жінки. На розгляд топонімічної комісії пропозицію винесла депутат міської ради Катерина Шамардіна.
А меморіальну дошку Олександру Шмальку буде встановлено перед входом у приміщення колегіуму, який він закінчив свого часу. Ініціатором увічнення його пам’яті виступило управління освіти міської ради.
До топонімічної комісії звернулось і керівництво інженерного коледжу ЦНТУ щодо увічнення пам’яті про перебування у нашому місті загону січових стрільців під командуванням представника імператорської родини Австо-Угорщини Вільгельма Габсбурга (Василь Вишиваний) та з нагоди відзначення сторіччя Української революції. Цікаву історичну довідку з цього приводу надав член топонімічної комісії Юрій Митрофаненко. Він повідомив про те, що у Кропивницький на відкриття меморіальної дошки заплановано візит нащадків родини Габсбургів
Топонімічна комісія також розглянула петицію про встановлення пам’ятника музиканту Андрію Кузьменку (Кузьмі Скрябіну), яка набрала понад 450 голосів. Члени комісії не погодили цього питання, адже не було подано ескізів майбутнього пам’ятного знака. Комісія вирішила звернутись до ініціаторів з пропозицією, щоб ті погодили ескіз майбутньої пам’ятника з рідними музиканта. Спочатку пам’ятник Кузьмі ініціатори петиції пропонували встановити поблизу скверу з пам’ятником пантерам, проте пізніше погодились з пропозицію Андрія Табалова розмістити його на Набережній.
А от скульптор Григорій Савченко запропонував встановити велику пам’ятну дошку з барельєфом В’ячеслава Чорновола на вулиці, названій на його честь, на приміщенні обласної державної адміністрації. Члени топонімічної комісії запропонували автору встановити її на місці вже існуючої, щоб замінити стару, адже саме в цьому будинку раніше розміщувався офіс обласної організації Народного Руху України і саме звідти відомий політик та державотворець вирушив до Києва після чергового візиту до нашого міста. Як виявилось, та поїздка була для нього останньою.
Також розглянуто ряд інших пропозицій громадських активістів міста щодо перейменування вулиць обласного центру.
Тетяна ПЕТРИКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42305 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua