МЕНЮ


3 червень 2010 - 22:39

ЦЕ ВАМ НЕ ІГРАШКИ!


Так, до відділу звернулася мати, малюк якої ледь не загинув через м’яку іграшку, придбану на одному з кіровоградських ринків. Дитина, котрій ще не виповнилося і двох років, граючись цією іграшкою, розірвала її (уявіть, як вона була пошита, якщо це було під силу такому маленькому хлопчику!), і з неї висипався поролон. Дитина запхала його собі у носа і трохи не задихнулася. Виймати його довелося в лікарні.
Інша мати принесла до відділу баночки з дитячим пюре, придбаним в одному із кіровоградських супермаркетів. Коли батьки їх відкрили, виявили, що пюре запліснявіло (скоріше за все, або закінчився термін придатності продукції, або вона неправильно зберігалася).

У зв’язку з цими зверненнями фахівці відділу захисту прав споживачів разом зі спеціалістами обласного управління захисту прав споживачів та міської санепідстанції перевірили дотримання правил реалізації дитячих іграшок і товарів дитячого харчування. Символічно, що відбулося це у Міжнародний день захисту дітей, першого червня. Як повідомила начальник відділу захисту прав споживачів Алла Шерстньова, фахівці перевірили товари на Центральному ринку, на ринку "Ідеал-плюс" та в магазині "Фея", що біля ринку "Черемушки", і виявили ряд типових порушень. Зокрема, на дитячих іграшках відсутня необхідна інформація про товар або ця інформація – на недоступній для покупця мові, немає документів, що засвідчували б походження та якість товарів, іграшки швидко розламуються, мають неприємний запах. Наприклад, у магазині "Фея" жінка придбала ляльку, в якої не розплющується одне око, коли дитина почала нею гратися, в ляльки відразу відпала рука, іграшка мала неприємний запах. Під час перевірки продавці не змогли надати документи, які під- тверджують якість цієї ляльки. На ринку "Ідеал- плюс" з шести перевірених найменувань дитячого харчування на два не було надано документів, що підтверджують якість та безпеку продуктів, одне найменування було знято з продажу як таке, що не відповідає вимогам нормативної документації. Подібні порушення виявлено і на Центральному ринку: інформація на упаковці дитячих іграшок іноземного виробництва була вміщена на не зрозумілій для споживача мові, також були відсутні документи, які засвідчують якість та безпеку товару. Перевірки тривають.

А батькам фахівці радять пам’ятати ось про що.

1. Не женіться за дешевизною! Як правило, продукція відомих виробників, яка продається в спеціалізованих магазинах, відрізняється вищою якістю. Будьте особливо уважні, купуючи іграшки на ринку та в інших тимчасових торговельних закладах.

2. Просіть у продавця інформацію про товар й інструкцію з користування. Всі застереження повинні бути на зрозумілій мові.

3. М’які іграшки і ляльки мають бути придатні для прання. Очі, гудзики, кнопки й інші деталі повинні бути міцно закріплені.

4. Не купуйте іграшки з неміцної пластмаси, які легко ламаються. Дітям, молодшим трьох років, слід придбавати особливо міцні іграшки, які не ламаються, коли ними б’ють об щось, кидають і гризуть їх.

5. Відразу викидайте поліетиленову упаковку іграшки, а також зіпсовані іграшки.

6. Видаліть усі пластмасові й паперові етикетки та кріплення для них. Дрібні деталі, які можуть відірватися і потрапити до рота дитини, небезпечні. Будьте обережні з дрібними предметами з шоколадних яєць. Вони можуть бути небезпечні при потраплянні дитині до рота.

7. Брязкальця, кільця для прикусу й інші іграшки для дітей не повинні мати виступаючих або приклеєних деталей, якими може поперхнутись малюк.

8. Добре помніть іграшку. Як правило, небезпечний вміст (наприклад, пластмасові кульки) видає хрускіт або відчувається сипка консистенція. Поцікавтесь у продавця, чим наповнена іграшка. На ній не повинно бути слабких швів, які можуть розірватися.

9. М’ячики та інші круглі іграшки мають бути діаметром не менше 5 см.

10. Поставтеся з підозрою до м’якої пластмаси з неприємним запахом, оскільки це може свідчити про вміст у ній шкідливих речовин.

11. Крейда, кольорові олівці й фломастери та інші подібні предмети повинні бути призначені для маленьких дітей. Ручки та олівці для дорослих можуть бути небезпечні, якщо малюк їх смоктатиме, лизатиме і малюватиме ними на шкірі.

12. Мотузочки на іграшках, на дитячому ліжечку і колясці не повинні бути довші 22 см. Це стосується також іграшок для маленьких дітей з петлями, які можуть обмотатися навколо шиї дитини.

13. У віці приблизно 6 місяців, коли дитина починає підніматися, спираючись на руки або на коліна, слід прибрати іграшки, натягнуті над дитячим ліжечком. Були випадки, коли діти повисали на них, ризикучи задушитися.

14. Прагніть уникати іграшок, що видають гучні звуки. Пістолети, мобільні телефони й іграшки-пискавки можуть пошкодити слух дитини.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38757 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua