МЕНЮ


class="cn_news_even">
29 квiтень 2016 - 23:29

Чорнобиль: 30 років пам’яті


Тридцять років минуло з дня вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, а його відлуння ми чуємо й донині.

Минулого вівторка у Кіровограді біля пам’ятника жертвам Чорнобиля відбувся мітинг, на який з площі Героїв Майдану прийшла колона ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, вдів померлих чорнобильців, школярів та ін.

Про жертовність приборкувачів оскаженілого мирного атома й готовність влади допомагати тим із них, хто ще живий, говорили голова ОДА Сергій Кузьменко, очільник обласної ради Олександр Чорноіваненко та кіровоградський міський голова Андрій Райкович. Учасники ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС у своїх виступах наголошували на тому, що держава мала би більше уваги приділяти проблемам чорнобильців, особливо медичному забезпеченню тих, хто сьогодні змушений постійно лікуватися.

Наприкінці врочистого заходу квіти до підніжжя пам’ятника жертвам Чорнобиля після пострілів з автоматичної зброї почесної варти й увімкнення сирен поклали вдови померлих ліквідаторів, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, очільники області, міста й усі присутні на мітингу. Єпископ Кіровоградський і Голованівський

УПЦ Київського патріархату Марк відсужив панахиду за померлими ліквідаторами.

Напередодні 30-річчя аварії на ЧАЕС Андрій Райкович зустрівся у міській раді з кіровоградськими ліквідаторами та членами їхніх родин.

У фойє біля актової зали міської ради було розгорнуто виставку книг, дитячих плакатів і малюнків про Чорнобильську катастрофу. Тут же всі учасники зустрічі отримали від міської влади матеріальну допомогу.

- Чорнобиль - наша трагедія, наш біль і наша пам’ять, - звернувся міський голова до ліквідаторів. - За те, що сьогодні живі, ми повинні завжди дякувати вам і пам’ятати тих, кого вже немає серед нас. Правди ніде діти, держава не все ще зробила, щоб повністю соціально захистити ліквідаторів, інвалідів, дітей, вдів. Але міська рада допомагатиме вам. Бо ваше життя, ваша мужність, принциповість, гостре відчуття справедливості - яскравий приклад того, як треба любити свою країну.

Андрій Райкович вручив довгоочікувані ордери на квартири Миколі Вороненку та Олегові Коломійцю, потерпілим І та II категорій від Чорнобильської катастрофи.

Ліквідаторів нагородили відзнаками облдержадміністрації, міської ради, Фортечної та Подільської районних у місті рад, а також пам’ятними медалями.

Подяку міській владі за увагу до проблем чорнобильців висловив учасник ліквідації аварії полковник міліції у відставці переселенець з Чорнобильської зони Леонід Гришков.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.36803 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua