МЕНЮ


5 серпень 2020 - 13:49

Цікаві факти про турецьку мову


Хто хоче вивчати турецьку мову? Хто не хотів би навчитися цій прекрасній мові, яка так легко лине з вуст ? Крім того, як любителю давньої історії, мені цікаво порівняння між грецькою та турецькою мовами, двома мовами цих древніх суперників. Наступного літа, я буду тягнути свою сім'ю у подорож навколо Туреччини та Греції в пошуках руїн, казкових димарів, лабіринтів і мінотаврів. Відповідно до моїх пригод у філософії Флюенсі, я вивчаю турецьку мову. Перш, ніж я починаю вивчати мову, мені подобається трохи дізнатися про мову, її структуру, її оригінали та її унікальні особливості. Я хочу поділитися з вами деякими цікавими фактами про турецьку мову. Я сподіваюся, що вони надихнуть вас вивчити трохи турецької мови.

Дивні родичі мовної сім'ї

Деякі вчені класифікують турецьку мову як член алтайської мовної сім'ї. Ви можете бути здивовані, коли чуєте, що іншими членами цієї мовної сім'ї є монгольська, японська, корейська та тунгуська мови. Більш поширеною класифікацією серед лінгвістики є те, що турецька мова є частиною уральсько-алтайської мовної сім'ї. У цій родині ви також знайдете фінську та угорську. Конкретна гілка дерева турецької мови називається відділенням Огузу. Тут ви знайдете азербайджанський, туркменський, кашгайський, узбецький і прото-тюркський, мову, з якого походить турецька мова.

Прото-тюркський походить з Сибіру і поширюється по Центральній Азії до сучасної Туреччини. Прото-тюркський був мовою сельджукської імперії, яка домінувала в більшості Аравії та Персії в XI столітті. У результаті багато турецької мови були включені до перських і арабських слів. Прото-тюркський перетворився на турецький османський період під час влади Османської імперії. В кінці Першої світової війни Османська імперія згодом розпалася і стала сучасною Туреччиною.

Сучасній абетці Туреччини менше 100 років

Османська турецька мова була написана арабською мовою. Писати турецьку мову, голосною мовою, на арабській мові, була складною. Турецька має вісім голосних, а арабський - лише шість голосних. У 1928 році Мустафа Кемаль Ататюрк, засновник Турецької Республіки, вніс модифікований латинський рукопис замість арабського рукопису. Вважається, що ця мовна реформа призвела до підвищення рівня грамотності, оскільки новий латинський алфавіт полегшив читати і писати турецьку мову. Існує навіть асоціація, Турецька мовна асоціація, створена в 1932 році, яка відповідає за моніторинг розвитку турецької мови. На щастя для англійської мови, латинський алфавіт полегшує вивчення турецької мови, оскільки ми також використовуємо латинський алфавіт.

Турецький алфавіт має 29 літер. Хоча ми маємо лише 5 голосних (a, e, i, o, u), турецька має 8 голосних (“a, e, ı, i, o, ö, u, ü”). Турецький алфавіт не містить літер W, X або Q. Проте турецький має 3 додаткові приголосні: Ç, Ğ, Ş. Турецька - фонетична мова, тому, якщо ви навчитеся вимовляти алфавіт, ви зможете читати турецьку мову відразу. Але всеж, переклад докуметів з турецької мови для укладання шлюбу варто замовляти у професійних перекладачів.

Ви говорите, як Йода

Турецька мова S-O-V. S-O-V означає суб'єкт-об'єкт-дієслово. Ця структура змушує вас говорити як Йода. Пам'ятайте цю цитату: «Потужний ви стали, темна сторона, яку я відчуваю у вас. Або як «Зберегти їх ми повинні». Наприклад, замість того, щоб сказати: «Я прийшов додому», ви б буквально сказали на турецькій мові «Додому я прийшов» (Eve gelid). У цьому прикладі "eve" означає домашній і "geldim " означає "прийшов" з префіксом, що означає "І”.

Ви можете використовувати великі слова

Турецька - аглютинативна мова. Аглютинативна мова - це мова, яка утворює складні слова, з'єднуючи морфеми. Морфема - найменша граматична одиниця мови. Турецька мова починається з кореневого слова та додає суфікси для зміни значення кореневого слова. Наприклад, слово evlerinizden, або «з ваших будинків», складається з морфем ev-ler-iniz-den з значеннями house-plural-your-from. Цей процес аглютинації може призвести до деяких досить великих слів. Найдовше слово на турецькій мові - 70 літер! Це “muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeeebileceklerimizdenmişsinizcesine”, що означає Як би ви з тих, кого ми не можемо легко зробити в творця невдалих. Тепер скажіть, що п'ять разів швидко.

Ви вже знаєте турецьку мову

На щастя, ви вже знаєте турецьку мову. Ви коли-небудь користувалися замороженим йогуртом, який ви купили в кіоску під час катання на байдарці? Ну, може бути, ні, але всі три ці курсивні слова - турецькі. Турецька також дала нам слова кава, диван, татар, шаш-кабоб, каракулі, шаман, плов, зверніться, попросіть, пахлаву і гру з мостом.

Ви будете гармонійними

Турецька - це мова з гармонією голосних. Гармонія голосних призначена для того, щоб дозволити мові плавно перетікати з найменшою кількістю зусиль. Оскільки турецька мова є агглютинативною, слова формуються шляхом додавання суфіксів до кореневих слів. Гармонія голосних вимагає, щоб голосний суфікс був гармонійним з останнім голосним кореневого слова. Турецькі голосні можуть бути класифіковані як округлі або необмежені, а також як передні або задні. Закруглені голосні вимовляються вашим ротом округлими і неокруженими голосними, які утворюються з обведеним ротом. Передні голосні формуються з вашою мовою в передній частині рота і задній голосні формуються з вашою мовою в задній частині рота. Простіше кажучи, якщо ви закручуєте рот і покладаєте мову в передній частині рота, суфікси, додані до цього слова, повинні гармонізувати, зберігаючи свій рот у тій же формі і язик у тому ж районі. Спробуйте проголосити турецькі слова і помітити, як ваш рот і ваш мова залишаються в тій же формі і місці. Моє улюблене нове слово - Nasılsıniz або How are you.

Автор: Юлія, клієнтка бюро перекладів Glebov
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37264 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua