МЕНЮ


28 жовтень 2011 - 10:35

До Кіровограда повернувся Ліст


Однак ту дошку в буремні дев’яності демонтували мисливці за цінним металом. І лишень щойно, двадцятого жовтня, за присутності викладачів музичних шкіл та музичного училища, а також їхніх учнів і студентів на місці, де знаходилася бронзова дошка Лісту, було відкрито нову кам’яну меморіальну дошку на честь композитора й піаніста. Її створив знаний кіровоградський скульптор Віктор Френчко.

На церемонії відкриття був і професор Національної музичної академії імені Петра Чайковського Юрій Кот, який того ж дня дав у Кіровоградському музичному училищі фортепіанний концерт, до якого увійшли твори знаменитого угорця.

А наступного дня в музичній школі № 1 імені Генріха Нейгауза відбувся концерт-лекція "Творчий портрет Ференца Ліста. Погляд з ХХІ століття", який підготували завідувач фортепіанного відділу Олена Надутенко та викладач Ольга Терещенко. Концерт, який Олена Надутенко розпочала з ноктюрну Ференца Ліста "Мрії кохання", перемежовувався розповідями про життя і творчість піаніста й композитора. Для поціновувачів Ліста грали також викладачі музичної школи імені Генріха Нейгауза Олександра Сербул, Ольга Терещенко, Любава Любчик, Юлія Савченко, Марина Беленікіна та учениця сьомого класу Марія Полячок.

Під час концерту-лекції його учасники висвітлили основні віхи з життя Ліста, становлення його творчої особистості, взаємозв’язки із сучасниками. Розкрили різні грані його творчості – педагогічну, концертну, композиторську, диригентську. Окреслили вплив Ліста на музику ХІХ століття, а також на музичні напрямки ХХ-го. Розповіли про його перебування в Україні та концерти в Єлисаветграді.

Завершилося ж відзначення 200-річчя Ференца Ліста в Кіровограді концертом фортепіанної музики лауреата міжнародних конкурсів Олега Полянського, який відбувся в обласній філармонії 24 жовтня.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38552 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua