МЕНЮ


25 сiчень 2013 - 13:05

Економна альтернатива газові


Інколи те, що здається обтяжливим непотребом, може стати корисним. І навіть прибутковим. Як-от тріска й тирса, котрі лишаються після первинного обробітку деревини.

Основним видом діяльності кіровоградського товариства з додатковою відповідальністю (ТДВ) "Інтерресурси" є виготовлення дерев’яних меблів, вікон, дверей тощо. Побічний продукт цього процесу – дрібні рештки від переробленої сировини, які потрібно кудись вивозити, якось утилізувати. А якщо не робити цього, а, навпаки, використовувати з користю для підприємства?

Задумавшись над цим питанням, його спеціалісти дійшли висновку, що тріску й тирсу можна використовувати як альтернативне паливо для обігріву приміщень та підігріву води. Порахувавши, на виробництво якого обсягу теплової енергії у товариства вистачатиме сировини, вони розробили програму оснащення котелень обладнанням, яке працює на трісці та брикетах з тирси, і будівництва приміщень котелень (одним з підрозділів товариства є ремонтно-будівельне управління). Згодом підприємство за сприяння обл- держадміністрації взяло участь у реалізації урядових програм зі створення додаткових робочих місць та забезпечення установ соціальної сфери тепловою енергією, виробленою з альтернативних видів палива.

Як розповів "ВГ" начальник дільниці теплогенерації товариства Степан Гаврилов, до неї входять орендована котельня обласного онкологічного диспансеру і ще дві, збудовані товариством на території обласної психіатричної лікарні, й виробничої бази ТДВ "Інтерресурси" (остання з них обігріває не лише підприємство, а й частину мікрорайону "Балашівка", знану ще як райцентр).

Усі три котельні оснащені автоматизованим обладнанням з механічним завантаженням сировини житомирського ТОВ "Крігеренергія", виготовленим саме для використання в ньому як палива тріски, а також як резервного палива – брикетів із тирси (їх виготовляє на продаж окрема дільниця підприємства). Керівник дільниці теплогенерації ознайомив кореспондентів "ВГ" з функціонуванням однієї з них (а саме тієї, що продукує теплову енергію для окодиспансеру). Обслуговують доволі габаритне господарство (сам котел, приміщення, де він знаходиться, бункер, у який самоскиди скидають паливо, приміщення, куди транспортером воно надходить для сушіння й подальшого транспортування в топку) працівники ТДВ “Інтерресурси”. Увесь процес настільки автоматизовано, що за його перебігом протягом зміни слідкує лише одна людина – оператор.

Наскільки ж виправданим є використання котлів на альтернативному паливі (у даному випадку – на трісці й брикетах із тирси)? По-перше, викиди після спалювання дрібних решток від деревини містять у собі менше шкідливих речовин, аніж від спалювання газу, вугілля, мазуту. По-друге, вартість однієї "деревинної" гігакалорії на третину менша, ніж отриманої від спалювання газу. За результатами виробництва та реалізації теплової енергії на названих трьох котельнях протягом 2012 року, там було вироблено 16 789,6 гігакалорії, на що пішло 20,2 тисячі кубічних метрів тріски (газу потрібно було б спалити для цього 1 813,3 тисячі метрів кубічних). А коштів зекономлено (через різницю цін між вартістю виробленої теплової енергії від спалювання тріски та газу) – 5 238,4 тисячі гривень.

Отакий-от приклад застосування дружньої до навколишнього середовища й економної технології, заснованої на використанні альтернативних традиційним (газ, вугілля, мазут) видах палива.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36488 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua