МЕНЮ


28 листопад 2013 - 10:17

Грип ще не лютує, але..


Днями у всеукраїнських ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що у сусідніх з Україною країнах зріс рівень захворюваності на ГРВІ та грип. У нас же поки що відносно спокійно. Не перевищує рівень захворюваності епідпоріг і в Кіровограді.

Як зазначив на прес-конференції у міській раді начальник Кіровоградського міжрайонного головного управління Держсанепідслужби Сергій Сидоренко, за дев’ять місяців цього року по Кіровограду на ГРВІ перехворіло 42924 особи. Діагноз грип було встановлено 248 особам. Тяжкий перебіг та ускладнення від ГРВІ та грипу діагностовано у 2044 осіб.

Зараз лікувально-профілактичні заклади міста повністю готові до роботи в період ускладнення епідситуації із захворювання населення на грип та ГРВІ, підкреслив Сергій Сидоренко.

Фахівці прогнозують, що наприкінці нинішнього – на початку наступного року в Україні циркулюватимуть віруси грипу А(H3N2), а також новий штам В/Массачусетс. Не виключена можливість циркуляції вірусу грипу А/H1N1/Каліфорнія/.

Єдиним засобом специфічної профілактики захворювання на ГРВІ та грип залишається вакцинування. На території України дозволені три види вакцин – "Ваксігрип", "Флюарикс"; "Інфлувак". Ці вакцини – французького, німецького та голландського виробництва, в Україні використовуються протягом останніх чотирьох років і довели свою ефективність.

Щоб зробити щеплення проти грипу, для початку потрібно звернутись до дільничного лікаря для визначення відсутності протипоказань. Самі ж щеплення проводяться у кабінетах щеплень поліклінічних відділень міста, амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини. При цьому вакцина замовляється для кожного пацієнта індивідуально в аптечних закладах та транспортується з дотриманням холодового ланцюга до амбулаторії. Орієнтовна вартість вакцини проти грипу 76 – 80 гривень.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35454 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua