МЕНЮ


24 жовтень 2014 - 15:12

Гуманізм переможе?


Зимуватимуть кіровоградські безпритульні в теплі й добрі чи шукатимуть невдовзі прихисток у теплотрасах, підвалах та на горищах – залежить від рішення міських депутатів.

Про це минулого вівторка в прес-клубі реформ розповіли секретар Кіровоградської міської ради Іван Марковський, директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і депутат міської ради Олег Краснокутський та виконавчий директор громадської організації "Територія успіху" Інга Дудник, що разом з іншими громадськими організаціями міста активно домагається надання даху над головою людям, яким ніде жити.

Уже третій рік у місті триває епопея зі створенням притулку для безхатьків – відтоді, як міські обранці ухвалили рішення про відкриття міського центру обліку та тимчасового перебування бездомних громадян. Тоді одним з аргументів на користь такого рішення стали слова Олега Краснокутського про те, що Кіровоград – єдиний обласний центр України, де такого притулку немає.

Центр, переконував депутат, дасть змогу забезпечити надання медичної допомоги та різноманітних соціальних послуг людям без постійного місця проживання, реєстрацію їхнього місця проживання або перебування (відсутність документів та реєстрації – одна з основних проблем, з якими стикаються безхатченки) тощо. Більшість депутатів підтримали пропозицію щодо створення центру. І він уже діє, надаючи бездомним названі вище послуги. А от приміщення, де б вони могли жити визначені в законодавстві дев’яносто днів (протягом яких працівники центру мають допомогти їм відновити втрачені документи, працевлаштуватися, віднайти родичів тощо), центр досі не має.

Донедавна міський центр обліку та тимчасового перебування осіб, що діє при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, планували розмістити в колишньому ізоляторі тимчасового тримання УМВС у Кіровоградської області на вулиці 40-річчя Перемоги, 109. Однак, як з’ясувалося, це державне майно не може перейти в комунальну власність, а вкладати кошти в його капітальний ремонт міська влада не має права.

– Саме тому, – зазначив Іван Марковський, – на останньому засіданні міської ради Олег Краснокутський виніс на розгляд депутатів пропозицію щодо тимчасового розміщення притулку для безхатченків у старому корпусі міського соціального гуртожитку на вулиці Тельмана, 75 г, аби взимку знедолені не замерзли на вулиці. Однак дану пропозицію більшість депутатів не підтримала начебто через невдоволення людей, які проживають поруч. Та до міської влади зі скаргою на створення притулку для людей, які не мають житла, не зверталася жодна особа. Питання щодо тимчасового розміщення притулку в одному з двох корпусів міського соціального гуртожитку буде повторно винесено на розгляд депутатів Кіровоградської міської ради найближчим часом…

– Депутати мають зробити все можливе, – зазначив Олег Краснокутський, – щоб у такий складний для країни час люди не страждали лише тому, що для прийняття позитивного рішення не вистачає голосів.

Відповідаючи на запитання стосовно того, чи не загрожуватимуть чимось жителям довколишніх вулиць мешканці притулку, Інга Дудник сказала, що кожен, хто потраплятиме до нього, проходитиме медичну комісію. У разі виявлення якогось захворювання людину спрямовуватимуть на лікування, і лише після одужання вона повернеться до притулку. Його створення дасть змогу не лише порятувати життя безхатченкам, а й запобігати поширенню серед кіровоградців інфекційних хвороб, зокрема туберкульозу. Адже після обстеження в центрі хворі на туберкульоз повертатимуться до нього лише після лікування в протитуберкульозному диспансері.

Кошти на технічне оснащення притулку надає посольство ФРН в Україні (це грант, який виграв міський центр обліку та тимчасового перебування бездомних громадян для реалізації даного проекту). За кошти з міського бюджету здійснюватиметься фінансування поточних потреб мешканців притулку. Якщо, звичайно, депутати міської ради проголосують за тимчасове його розміщення в одному з корпусів міського соціального гуртожитку.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
3 листопад 2014 - 09:26
Оксана (вст)

Та яка різниця чиє майно державне чи комунальне? Аби, приватним не було. Це як у поговірці, хто бажає, той шукає можливості, а хто ні, той шукає виправдання.

6 листопад 2014 - 16:21
инна (вст)

У Марковского свой интерес в том, чтоб не выделить деньги на приют для бездомных - финансовый....

6 листопад 2014 - 16:22
Максим (вст)

Ну конечно, так можно деньги которые остались в бюджете себе на премию расписать….

6 листопад 2014 - 16:24
Олег (вст)

Действительно, зачем Марковскому о бездомных думать, лучше о себе , прикрываясь громкими заявлениями...

9 листопад 2014 - 16:27
Саша (вст)

Ясное дело, что деньги из бюджета Марковский тянет не "по-детски". Так зачем их тратить на бездомных?

9 листопад 2014 - 17:56
Виктория (вст)

Марковский думает про бездомных? Не смешите! Кроме себя он больше ни о ком не думает!

10 листопад 2014 - 16:04
инна (вст)

Марковский и гуманизм - несовместимы. Пока Марковский руководит городом приюта у бездомных не будет.

10 листопад 2014 - 16:06
Максим (вст)

Люди скоро на улице замерзать начнут, а у нас городская власть ничего не предпринимает!

10 листопад 2014 - 16:07
Олег (вст)

А зачем Марковскому, что-то предпринимать, он съэкономленные деньги потом, в конце года себе на премию распишет.

10 листопад 2014 - 16:08
инна (вст)

Люди умирать начнут через два месяца от лютых морозов, а Марковский о своём обогащении думает

10 листопад 2014 - 16:10
Максим (вст)

С таким руководителем города скоро кировоградци и замёрзнут и за воду и за тепло будут платить непомерные сумы, а Марковский будет как Сталин в 1933 году рассказывать, что у нас всё хорошо всё прекрасно.

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39063 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua