МЕНЮ


5 березень 2010 - 08:51

КОХАНИМ – ТРОЯНДИ, КОЛЕГАМ – ТЮЛЬПАНИ


Господарка квіткового салону Вікторія Коробова розповіла, що відвідувачі зараз в основному віддають перевагу першим весняним квітам – традиційним тюльпанам, а ще ірисам і, звичайно ж, трояндам та гвоздикам. Також особливим попитом користується зараз альстрамерія – квітка з числа новомодних. Словом, наші кіровоградські покупці – люди, в основному, традиційних уподобань, але не позбавлені романтичних почуттів. Особливе місце у переліку квітів, оповитих ореолом романтики, зайняли хризантеми. Зараз виведені нові сорти цих вісників осіннього поетичного настрою, цілком схожі на звичайні садові ромашки.

– А чи є певний настрій у квітів? – запитую. – Можливо, конкретний адресат…

– Звичайно, – погоджується Вікторія В’ячеславівна. – Але, знову ж таки, без традицій ми нікуди. Наші продавці-консультанти радять нашим відвідувачам віддавати перевагу навесні квітам ніжного кольору. По можливості уникати помпезності. Саме ніжні, пастельні кольори створюють настрій весни, пробудження природи, людських почуттів, легкості, безтурботності та передчуття нового, незвіданого. Часто покупець до нас приходить вже зі сформованою ідеєю, а нам лише залишається втілити її в життя. А коли справа стосується коханої жінки або люблячої матері, стараємося підбирати навіть кольори квітів.

Мамі краще подарувати троянди. Вони символізують всеохоплюючу любов. Але є ще й такий фактор, як цінові можливості. Буває людина купує букет на 25 гривень, а буває – й на п’ятсот. Але навіть для жінок старшого віку ми пропонуємо світлі та ніжні тони квітів.

Саме трояндам віддають перевагу чоловіки для подарунку своїм коханим. Це урочисті квіти й досить дорогі, тому мужчина, купуючи їх, прагне тим самим засвідчити власну спроможність кинути до ніг жінки мало не весь світ, аби вона була завжди поряд.

Для дівчат найчастіше беруть альстрамерію або перші тюльпанчики. Це символ ніжності та турботи. Альстрамерії дуже схожі на польові квіти, тому юнаки особливо їх полюбляють дарувати. Щоб якось урізноманітнити букет, ми комбінуємо альстрамерії з тими ж таки тюльпанами чи ірисами. Виходить привабливо і піднесено.

Дружинам також найчастіше дарують троянди. Мабуть, це основна квітка, яка уособлює особливе ставлення чоловіка до жінки.

Колегам по роботі найчастіше купують тюльпани та гвоздики. І хоча вважається, що гвоздика – це квітка для чоловіків, але вона дуже підходить для офіційних заходів. Тому, щоб засвідчити свою професійну повагу та визнання, чоловіки й купують своїм колегам-жінкам досить часто саме урочисту гвоздику. Ця квітка хоч і дуже гарна, але, на мою думку, трохи холодна, підкреслює ділові стосунки.

А ось діти своїм вчителям також прагнуть подарувати троянди, тим самим бажаючи підкреслити своє шанобливе ставлення до них.

Як і в кожному квітковому магазині, в нас різнобарв’я цього унікального товару настільки всеохоплююче, що навіть можна розгубитись, вибираючи букет як за настроєм, так і до певного свята чи урочистої події. Зараз квіткова індустрія стоїть на такому високому рівні, що навіть самі продавці не завжди запам’ятовують назви сортів новітніх квітів. Бувають й рідкісні, яких згодом може й не бути у продажу.

При формуванні букетів фахівці-флористи часто користуються власним настроєм – від святкового та урочистого до сумного чи спокійного, врівноваженого. Але Вікторія В’ячеславівна переконана, що поганого настрою у роботі з квітами бути не може. Вони ж бо всі такі прекрасні…

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36542 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua