МЕНЮ


9 квiтень 2021 - 10:30

Кропивницький – у помаранчевій зоні, але чи надовго?
Ситуація із поширенням коронавірусної інфекції в Україні з кожним днем погіршується. Декілька областей – в червоній зоні. Кіровоградщина поки що - у помаранчевій, але і у нас з кожним днем показники захворюваності та смертності від цієї небезпечної недуги погіршуються. І Кропивницький тут має невтішне лідерство.

Опорним медзакладом лікування хворих на COVID-19 в обласному центрі є центральна міська лікарня. Станом на 8 квітня у цьому закладі, де заявлено 225 «ковідних» ліжок, перебувають 147 пацієнтів з підтвердженим ковідом. Ще понад 20 осіб мають підозру на цю хворобу. Про це повідомила міська позаштатна інфекціоністка Ірина Панченко на брифінгу в міській раді.

– На жаль, ситуація у Кропивницькому нічим не краща, ніж загалом по Україні, – каже лікарка. – Постійно збільшується кількість тяжкохворих людей, які потребують постійної кисневої підтримки. Зменшився вік пацієнтів із тяжким перебігом цього захворювання. Тому хочу звернутися до кропивничан із величезним проханням берегтися. Все те, що ви бачите і чуєте по телебаченню, – на жаль, не фейки, а жорстока реальність. Не гребуйте засобами особистого захисту: правильно носіть маски, обовʼязково прикриваючи ніс, маску потрібно змінювати кожні три години, частіше мийте руки, використовуйте дезінфектори, уникайте місць найбільшого скупчення людей, дотримуйтесь соціальної дистанції тощо. В такому разі ви убезпечите себе від зараження коронавірусною інфекцією і значно полегшите роботу нам, медикам – від працівників первинної ланки медицини до стаціонарів госпітальних баз, які зараз працюють на межі своїх можливостей. І хоча у місті створено всі умови для лікування від COVID-19, але хвороба дуже підступна, кожного дня інфекція обирає все нових і нових жертв. Вже надійшла інформація про те, що України дістався британський штам коронавірусу, більш агресивний. Ми бачимо збільшення числа пацієнтів, які потребують цілодобової кисневої підтримки: таких зараз 60 відсотків від загальної кількості госпіталізованих хворих. «Помолодшали» і тяжкохворі пацієнти.

У нещодавно відкритому відділенні легеневої терапії ЦМЛ ефективно працює нове якісне обладнання: шість апаратів ШВЛ експертного класу. Завдяки цим приладам медики можуть результативно проводити кисневу підтримку та терапію тяжких хворих. Нині троє пацієнтів лікарні підключені до апаратів вентиляції легень.

– Із шести апаратів, які знаходяться у новому відділенні легеневої терапії, лише три вільні! Зараз кисню вистачає, але понад шістдесят відсотків пацієнтів лікарні потребують цілодобової кисневої підтримки, – звернула увагу головна інфекціоністка.

У місті активно проводиться вакцинація населення. Вакцину Covishield отримали 2352 особи. Через три місяці цим громадянам необхідно пройти повторну вакцинацію. Для всіх, хто вакцинувався перший раз, у місті передбачено другу дозу вакцини, яка є обов’язковою. Лікарі ЦМЛ, які за показниками підлягали щепленню, його зробили.

– Зараз у центральній міській лікарні серед госпіталізованих дітей немає, троє медичних працівників знаходяться на стаціонарному лікуванні. Терапевтичне відділення ЦМЛ заповнене: фіксується чимало пневмоній з непідтвердженим тестом на коронавірус, – зазначила Ірина Панченко. – Я звертаюсь до містян, адже чимало з них користуються приватними лабораторіями, проводять там швидкі тести, за результатами яких наполягають на госпіталізації у «ковідне» відділення. Люди мотивують це тим, що за швидкий тест вони заплатили великі гроші. Тому щодо тестування звертайтесь безпосередньо до свого сімейного лікаря, адже самостійно ви не можете трактувати симптоми хвороби та необхідність ПЛР-тестування. Госпіталізація до коронавірусного відділення та верифікація діагнозу відбуваються лише за ПЛР-тестом.

У разі серйозних супутніх хвороб, тяжкого перебігу ковіду пацієнта переводять до Кіровоградської обласної лікарні.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35922 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua