МЕНЮ


21 вересень 2012 - 15:10

Лікарі-епідеміологи у черговий раз нагадують...


...що сказ - небезпечна хвороба.

Збудник його – вірус сказу, який швидко гине в навколишньому середовищі, а живе і розмножується тільки в живому організмі, головним чином в головному та спинному мозку. Велика кількість його накопичується в слинних залозах хворих тварин, звідки разом зі слиною проникає в ротову порожнину. При покусах, нанесені подряпин здоровим людям і тваринам вірус разом зі слиною потрапляє в рани і таким чином відбувається зараження сказом. Слина з вірусом може потрапити і в малопомітні садна та тріщини на шкірі , слизові оболонки очей, носа, ротової порожнини.

Вірус сказу з»являється в слині за 10 днів до виникнення у тварин явних ознак захворювання і зберігається в ній до загибелі тварин. В цей час тварини, які нанесли покуси, ослинення, подряпини викликають серйозну небезпеку і заражають сказом.

Хворі на сказ лисиці втрачають страх перед людьми та тваринами. Вони вдень забігають в неселені пункти, кидаються на людей та тварин. Хворі лисиці можуть долати великі відстані 20-30 км.

Агресивно ведуть себе хворі коти, безпричинно кусають людей та тварин. Намагаються втекти з дому.

Характерний признак хворої на сказ собаки - відмова від їжі, води, параліч задніх кінцівок, прояв агресії.

В поточному році в природі продовжується поширення сказу серед тварин на території Кіровоградської області.

Циклічний підйом рабічної інфекції в природі почався з 2010 року та щорічно збільшується її активність.

В 2011 році сказ був поширений на 10 адмінтериторіях. Зареєстровано 92 неблагополучних пункти та 103 випадки сказу тварин.

В поточному році за 8 місяців сказ поширився на 15 адмінтериторіях. Кількість зареєстрованих випадків склало – 55.

Найбільш інтенсивно виражена епізоотія на територіях Бобринецького, Гайворонського, Долинського, Ульянівського районів.

На фоні основного джерела поширення сказу – лисиці, які склали 31% в структурі всіх зареєстрованих випадків, неблагополучним фактором є збільшення випадків сказу серед відомих домашніх собак – 29%, що свідчить про низький імунний прошарок серед них. Захворюваність серед котів склала -22%. Поодинокі випадки реєструвались серед великої та дрібної рогатої худоби, диких хижих тварин (єнотовидна собака, тхір, куниця).

На протязі поточного року зареєстровано 3 випадки сказу у бродячих собак. Ця категорія тварин як правило дуже рідко потрапляє для лабораторного дослідження на сказ, і в той же час вони активно його поширюють.

На фоні епізоотії сказу, населення повинно знати про основні способи захисту себе від можливого зараження на сказ:
- виключити всілякі контакти з лисицями, а також з бродячими, невідомими тваринами;
- при покусах, нанесених відомими, власними тваринами, звернути увагу на поведінку тварин, при зміні поведінки - звертатись до ветеринарних спеціалістів;
- обов'язково, місце покусу або ослинення промити великою кількістю води з милом і в перші дні після покусу звернутись за медичною допомогою в будь-який медичний заклад;
- необхідно пам'ятати , що антирабічну допомогу ( обробка рани, щеплення проти сказу ) в області надають лікарі - хірурги, травматологи в поліклініках та травмпунктах безкоштовно.

Захворювання на сказ можна попередити при обережному поводженні з тваринами та виконання всіх вказівок лікаря.

Лікар-епідеміолог відділу особливо-небезпечних інфекцій ДЗ «Кіровоградська облсанепідстанція» Чавикина Т.М.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38647 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua