МЕНЮ


24 квiтень 2015 - 12:16

Музика травня і не тільки


Кіровоградська обласна філармонія зібрала прес-конференцію, на якій ішлося про Всеукраїнський фестиваль "Травневі музичні зустрічі". Нинішній травень для фестивалю – вісімнадцятий.

Правда, в статусі всеукраїнського фестиваль перебуває зовсім недавно. Чималенько довелося поштурмувати наше таке "мінливе" Міністерство культури в ім’я цього статусу. Хоч він суто номінальний, а допомагає філармонії насамперед рідний департамент культури облдержадміністрації та ще дехто зі спонсорів, яких стає все менше. Можливості на сьогоднішній день, як ви розумієте, не такі великі, а тому порівняно з деякими попередніми роками нинішній фестиваль виглядає скромніше. Маю на увазі учасників.

Прес-конференцію проводила художній керівник філармонії Наталя Бондаренко, яка ознайомила присутніх з програмою фестивалю. Розпочинаються "Травневі музичні зустрічі" концертами в містах і районних центрах області, що вже стало доброю традицією. 6 травня в рамках фестивалю камерний оркестр "Концертіно" виступить на сцені міського палацу культури у Знам’янці. В Бобринці і Компаніївці відбудуться концерти камерного оркестру Миколаївської обласної філармонії. Цей же колектив виступатиме і перед публікою Новомиргорода. А в міському палаці культури Олександрії – камерний оркестр імені Д. Ахшарумова Полтавської обласної філармонії.

У Кіровограді починається травневе свято музики 14 травня концертом камерного оркестру "Концертіно", з яким виступатимуть скрипаль з Польщі Остап Манько і львів’янин Сергій Григоренко (фортепіано). А 16 травня на кіровоградських меломанів чекає зустріч із симфонічним оркестром Кіровоградського музичного училища, котрим керує Лариса Голіусова – недавній гість "Вечірки". З оркестром виступає український піаніст і музикознавець з Києва дипломант республіканського конкурсу імені М. Лисенка Йожеф Ермінь.

18 травня концертом камерного оркестру "Арката" Вінницької філармонії під управлінням заслуженого діяча мистецтв України Геннадія Куркова, колективу добре знаного в Кіровограді, травневий фестиваль завершиться. Під звуки музики Бізе і Чайковського, під дивний у своїй красі вальс Хачатуряна до драми "Маскарад" ми попрощаємося з вісімнадцятим святом музики травня до наступної весни.

А 30 травня у публіки буде можливість послухати дебютний сольник молодого соліста філармонії учасника проекту "Голос країни" Владислава Кашпуренка "Я просто хочу дарувати людям радість".

Заступник директора обласної філармонії директор дитячої філармонії Ірина Полонська ознайомила присутніх зі справами в своїй парафії. Зокрема, пообіцяла сюрпризи учасникам проекту "Дитячий внесок у творчість міста", у якому задіяні діти, батьки, вчителі. Про це ми дізнаємося в кінці травня. До речі, дитяча філармонія традиційно бере участь у "Травневих музичних зустрічах". Концерт з рубрики "Діти – для дітей" за участі лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів вихованців музичних шкіл міста відбудеться 15 травня о 13-й годині.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34641 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua