МЕНЮ


17 липень 2015 - 11:21

На Петрів день на Великій Балці


Гамірно і велелюдно було минулої суботи в обійсті Петра і Лариси Залещиків на Великій Балці в Кіровограді – найактивніші жителі мікрорайону прийшли до них у гості, щоб відзначити День Петра і Павла.

День Петра і Павла, або Петрів день – велике християнське свято на честь святих апостолів Петра і Павла, якому передує Петровий піст. Це свято пов’язують як з днем мученицької смерті апостолів, так і з днем перенесення їхніх мощів. Церква закликає цього дня до смирення та місіонерства. А в народі заведено на це свято поздоровляти усіх Петрів і Павлів, а також їхніх дітей і дружин.

– Свекруха мені казала, що в давнину мене як дружину Петра називали б Петрихою, – розповіла "Вечірці" Лариса Залещик, депутат Кіровоградської міської ради і голова тамтешнього, № 19, квартального комітету. – І Петрів день в нашій родині шанується давно. А нинішнього року ми вирішили провести його у більш широкому колі. Місцеві люди охоче відгукнулися на нашу ідею. Це вони позносили на наше подвір’я і твори народно-ужиткового мистецтва, і предмети старовинного побуту українців, й інші цікаві артефакти. Наприклад, один із жителів Великої Балки влаштував виставку своєї колекції гасових ламп, інший – зібрання прасок. А фольклорний ансамбль "Горицвіт" із селища Гірничого на чолі із Ніною Міщан подарував усім присутнім чудові пісні. Жителів Великої Балки, які найбільш постаралися при підготовці свята, відзначено грамотами та подяками Ленінської райради, їх вручив голова ради Анатолій Мироненко. Привітала влада й місцевих Петрів та Павлів. Також під час святкування зібрано пожертви на підтримку кіровоградців, які воюють на сході країни, – 700 гривень та продовольство (головним чином, домашня консервація). Доставить це добро воїнам волонтерська організація "Разом ми – сила", представниця якої, Тетяна Сила, теж брала участь у святкуванні Петрового дня у нас на Великій Балці.

Іван ВІТЬКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34395 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua