МЕНЮ


21 вересень 2012 - 14:10

Надання дотації роботодавцю для забезпечення молоді першим робочим місцем


З метою забезпечення молоді, яка здобула вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем, відповідно до Закону України "Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю", роботодавцю надається дотація.

Дотація – це кошти Державного бюджету України в межах асигнувань, передбачених на ці цілі, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що стягуються як фінансові санкції з підприємств, установ і організацій за відмову в прийомі на роботу молоді в межах встановленої квоти відповідно до частини шостої статті Закону України , що надаються роботодавцю для покриття витрат на заробітну плату молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, та забезпечується першим робочим місцем за направленням державної служби зайнятості.

Працевлаштування молоді на перше робоче місце за умови надання дотації – справа вигідна для обох сторін: молодь зможе одержати роботу та набути цінний професійний досвід, а роботодавець – спрямувати зекономлені кошти на подальший розвиток підприємства.

Першим робочим місцем з наданням роботодавцю дотації забезпечуються молоді люди, які звернулися до служби зайнятості не пізніше шести місяців після закінчення навчальних закладів (без врахування періоду проходження строкової військової або альтернативної (невійськової) служби) та перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні.

Роботодавець може отримати відповідну дотацію за умови працевлаштування молоді, яка здобула вищу або професійно-технічну освіту, терміном на два роки. При цьому роботодавцю необхідно використовувати найману працю не менше шести місяців на день звернення за дотацією та за умови відсутності протягом останніх півроку скорочення чисельності працівників за спеціальностями та професіями, на які працевлаштовується молодь.

Дотація не надається роботодавцям, які не перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або мають на момент звернення заборгованість за страховими внесками, нараховану пеню та фінансові санкції за порушення норм законів "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про зайнятість населення", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні".

При дотриманні визначених умов роботодавцю дотація надаватиметься щомісячно протягом одного року в розмірі фактичних витрат на основну та додаткову заробітну плату, яку отримала молода особа, а також суми єдиного соціального внеску, але витрати на зарплату при цьому не відшкодовуються вище середньої заробітної плати, що склалася за всіма видами економічної діяльності області за минулий місяць.

Особливою умовою є те, що трудовий договір з молодою особою, працевлаштованою на дотаційне робоче місце, не може бути розірвано у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників упродовж двох років. Роботодавець зобов’язаний неухильно дотримуватись законодавства про працю, умов колективного та трудового договорів.

Перелік професій та спеціальностей, щодо яких може надаватися дотація роботодавцю для забезпечення молоді першим робочим місцем, визначається Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2008 р. № 223 "Деякі питання надання роботодавцям дотації для забезпечення молоді першим робочим місцем").

Зазначеним Переліком зокрема передбачено такі професії: електрогазозварник, кондитер, кухар, маляр, фрезерувальник, столяр будівельний, слюсар з ремонту автомобілів, слюсар-ремонтник, токар, тракторист, швачка, вишивальник, штукатур та інші.

Також цим Переліком визначені наступні спеціальності: дошкільне виховання, початкове навчання, швейні вироби, швейне виробництво, механізація сільського господарства, лісоінженерна справа, промислове і цивільне будівництво, теплогазопостачання і вентиляція, агрономія, лісове господарство, лікувальна справа, педіатрія, ветеринарна медицина та інші.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.93276 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua