МЕНЮ


23 вересень 2015 - 18:23

Навчився сам – навчи іншого!


Масштабний інтерактивний профорієнтаційний проект «Місто професій», який крокує Україною, 19 вересня завітав і до Кіровограда.

У дендропарку (парк імені 50-річчя Жовтня) Служба порятунку Кіровоградщини розгорнула «містечко безпеки», в якому всі охочі, зокрема дітлахи, могли ознайомитись із цілим спектром професій, задіяних у Службі державного управління цивільного захисту. Серед понад 20 з них був і фах викладача основ цивільного захисту. Його на святі представляли педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області.

Після зустрічі з ними діти зрозуміли, що бути хорошим викладачем – непросто. Необхідно багато знати про надзвичайні ситуації та правила поведінки в разі їх виникнення, про особливості організації та функціонування системи цивільного захисту, вміти спілкуватися з людьми, цікаво проводити заняття. Крім усього цього, щоб навчати людей правильним діям у надзвичайних ситуаціях, необхідно вміти, як і пожежним-рятувальникам, надавати першу допомогу, користуватися засобами захисту, вимірювати радіаційний фон, користуватись комп’ютером та багато ще чого іншого.

За три години «ярмарку професій» через містечко служби цивільного захисту пройшли більше тисячі дітлахів. Їх ознайомлювали з інформаційним роздатковим матеріалом, створеним працівниками Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області (пам’ятки, буклети, листівки), навчальними фільми. Показували муляжі дитячих іграшок, в які терористи можуть закласти вибухівку, навчали надягати протигаз, розповідали про правильні дії в небезпечних ситуаціях. У цій інтерактивній програмі хлопчики й дівчатка самі на деякий час ставали рятувальниками: обстежували територію міношукачем, примірювали захисний одяг та бронежилет, «спілкувалися» зі спеціально навченим собакою, вчилися користуватися пожежним рукавом та вогнегасником. А також побували в ролі людей, які навчають інших основам цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Ті діти, які «опанували» найбільшу кількість професій (їм вручали спеціальні сертифікати), отримували нагороди та подарунки від управління державної служби цивільного захисту в Кіровоградській області. Працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області переконані в корисності подібних заходів, а також вдячні організаторам святкування Дня міста в дендропарку за те, що ті запропонували їм розповісти дітям про важливість дотримання правил техніки безпеки та навчити їх цьому.

Тетяна АЛЕКСАНДРОВА,
методист НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38841 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua