МЕНЮ


8 жовтень 2019 - 11:36

Небезпека туману


Туман — це природне явище, що є одним з найнебезпечніших для автомобілістів. З ним не тільки важко впоратися, але також неможливо передбачити його появу. Туман є однією з найголовніших причин автомобільних аварій.

Якщо дальність видимості становить 500–1 000 м, то туман є слабким, 50–500 — помірним, менше 50 — сильним. Сильний туман становить найбільшу небезпеку при проїзді перехресть і особливо залізничних переїздів. Через нього водій не бачить дорожні знаки, погано помічає світлову сигналізацію. У тумані відбувається вшестеро більше наїздів на перешкоди, ніж за такий же період його відсутності. Окрім зниження видимості, туман здатний піднести автомобілістам низку труднощів.

По-перше, при низькій видимості важко визначити реальну відстань до об'єкта. Іноді буває неможливо зрозуміти, їде або стоїть зустрічна машина, бо це просто біла пляма до певного моменту.

По-друге, у тумані спотворюються кольори. У сильному тумані жовтий колір здається червоним, а зелений — жовтіє. Тому, потрапивши в туман, будьте уважні на регульованих перехрестях. Переконайтеся, що на світлофорі загорівся саме зелений колір, адже в такій ситуації краще не поспішати, ніж потрапити в ДТП.

Коли немає нагальної потреби, то краще утриматись від поїздок автотранспортом. Якщо ж поїздка на автомобілі вкрай необхідна, то варто дотримуватись таких порад:
• вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька;
• під час руху в колоні збільште дистанцію між автомашинами — не менше 50 м, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту;
• фари при русі в тумані повинні бути обов'язково включені, з ними трохи покращиться видимість, та й водії інших машин бачитимуть вас. Варто включити задні ліхтарі і спеціальні протитуманні фари;
• уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду;
• не допускайте різкого гальмування без особливих причин;
• не намагайтеся обганяти транспортний засіб у тумані, при русі в тумані слід бути особливо обережними.
• при зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, для того щоб позначити габарити вашого авто.

Спостереження за дорогою під час туману має бути посилене, у чому велику допомогу може надати пасажир, що сидить поруч з водієм.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37251 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua