МЕНЮ


28 серпень 2017 - 09:09

Небезпека від грибів


Хоча гриби — дарунок лісу, та водночас вони є небезпечним харчем, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.
Основними причинами отруєнь є вживання отруйних грибів, неправильне приготування умовно їстівних, вживання старих або зіпсованих їстівних, вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають небезпечних двійників).
Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (крамницях, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків. Збирайте і купуйте тільки ті з них, про які вам відомо, що вони їстівні.
Не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх, якими б апетитними вони не здавалися, поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах, невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення — «бульба», оточене оболонкою, з ушкодженою ніжкою, старих, в'ялих, червивих або ослизлих. Ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них.
Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, бо вони не завжди відповідають дійсності. Не куштуйте сирі гриби на смак. Ще раз перевіряйте їх удома, особливо ті, які збирали. Усі сумнівні — викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена ґрунтом, — викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух знімайте з капелюшка слизьку плівку.
Гриби підлягають кулінарній обробці в день збирання, інакше в них утворюється трупна отрута. При обробці кип'ятіть їх 7–10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити. Не пригощайте ними дітей, літніх людей та вагітних жінок.
Симптомами отруєння грибами є нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) з'являються через 1–4 години після вживання грибів, залежно від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6–48 годин, а смерть настає через 5–10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєнні грибами:
- викличте швидку медичну допомогу;
- одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5–6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4–5 пігулок), коли промивні води стануть чистими;
- після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай або ледь підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану;
- з'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.
Не можна вживати будь-які ліки та їжу, алкогольні напої, молоко, бо це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику, а також не можна займатися будь-якими іншими видами самолікування.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34328 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua