МЕНЮ


24 квiтень 2018 - 08:54

Небезпека від кліщів


З весняним пробудженням природи від зимової сплячки пробуджуються й небезпечні комахи – кліщі. Саме в квітні, а також у вересні – жовтні спостерігається пік активності цих небезпечних для людини комах.
Улюбленими місцями полювання кліщів є хвойні ліси, а також вологі місця: канави, узбіччя доріг. Кліщі, що перезимували в опалому листі чи хвої, а також щілинах ґрунту, виходячи на полювання, піднімаються на рослини, невисокі гілки дерев та кущів, чіпляються за тварин і людей, які проходять повз них.
Принести комаху в оселю може собака або кішка, яка гуляє на вулиці; кліщ може бути і в букетикові польових та лісових квітів. Потрапивши на відкриту ділянку тіла людини, кліщ присмоктується, що відбувається абсолютно безболісно через вприскувану під шкіру анестезуючу речовину, і може стати причиною серйозних захворювань. Кліщі переносять такі хвороби, як кліщовий енцефаліт, кліщовий висипний тиф, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), геморагічну лихоманку та інші.
Якщо ви збираєтеся на природу, то подбайте про свою безпеку заздалегідь, правильно одягайтеся:
• оберіть такий одяг, який максимально прикриє ваше тіло, найкраще надіти комбінезон [якщо його немає, то заправте штани в шкарпетки, верхній одяг (сорочка, футболка з довгим рукавом тощо) повинен щільно облягати руки та бути наглухо застібнутим і заправленим у штани], із взуття оберіть краще чоботи або високі черевики, які щільно зав'язуються;
• комір та манжети рукавів змастіть камфорною олією;
• вуха та волосся захистіть головним убором (хустка, берет).
Для відлякування комах можна скористатися спеціальними косметичними засобами. У лісі не забувайте час від часу оглядати відкриті ділянки тіла, адже після присмоктування кліщі не одразу починають живитися кров'ю, тому при своєчасному їх виявленні та правильному видаленні зменшується ризик зараження кліщовим енцефалітом.
Якщо разом з вами відпочивають і ваші домашні улюбленці – свійські тварини, то не забувайте оглядати і їх. Повернувшися з лісу, уважно обстежте свій одяг і тіло, особливо ділянки, які були відкриті, голову, шию.
При виявленні кліща, що присмоктався, потрібно негайно звернутися до лікаря. Якщо це зробити неможливо, то треба самотужки його видалити. Для цього шкіру навколо кліща змащують вазеліном або іншим жиром, щоб змусити паразита вийти самостійно. Місце укусу кліща потрібно обов’язково продезинфікувати, а руки ретельно вимити з милом. При першій же можливості слід звернутися до лікаря, оскільки в разі часткового видалення паразита з тіла залишені лапи чи голова продовжуватимуть процес зараження. Комаху, якщо воно жива, бажано дослідити в лабораторії на наявність інфекції.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3602 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua