МЕНЮ


23 квiтень 2019 - 11:14

Небезпека від спалювання сухого листя


З появою тепла мешканці приватного сектору, дачники розпочали активно спалювати суху траву, залишки листя й інше сміття. На перший погляд добрі наміри людей мають згубні наслідки як для довкілля, так і для життя та здоров’я людей.

Трапляються випадки, коли випалювання переростає в неконтрольоване горіння, яке знищує будівлі та споруди житлового сектору, сільськогосподарські поля та лісові масиви.

Тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується з гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та кілька кілограмів мікрочастинок диму. У тліючих без доступу кисню листі й траві виділяється бензопрен, що здатен викликати в людини ракові захворювання.

Шкоди від спалювання листя зазнають не тільки мешканці міст. Небезпека від нього поширюється й на жителів сільської місцевості. Нині рідко зустрінеш людину, яка б не використовувала в саду, на городі чи на присадибній ділянці засоби від шкідників і гризунів. А під час спалювання трави, інших рослинних залишків пестициди та отрутохімікати, накопичені рослинами за сезон, потрапляють у повітря.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям горить і різноманітне сміття (пластмасові, поліетиленові вироби тощо), що суттєво посилює забруднення атмосфери. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні, що особливо небезпечні тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму та риніти. До вогнища нерідко потрапляють фанера та дерев’яні речі, покриті масляною фарбою, що містять свинець.

Спалювання залишків рослин і опалого листя небезпечне ще й тим, що може перерости в неконтрольоване горіння, що може призвести до пожежі. Дим від вогнищ у туманні дні може утворювати смог і надовго зависати в повітрі. У цьому випадкові погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення кількості аварій.

Згідно з правилами благоустрою в нашому місті, категорично заборонено спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки на територіях приватних домоволодінь, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. За порушення у сфері благоустрою, згідно з чинним законодавством України, настає адміністративна відповідальність, воно призводить до накладання та стягнення штрафів.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36406 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua