МЕНЮ










class="cn_news_even">
8 квiтень 2016 - 16:14

Новації у сфері держреєстрації


Нещодавно набув чинності закон, згідно з яким органам місцевого самоврядування делеговано повноваження у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Роз’яснення із цього приводу «Вечірній газеті" дала керівник відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Кіровоградської міської ради Анна Шевченко.

– Відповідно до Закону України “Про внесення змін до Закону України ”Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, міська рада прийняла рішення про прийняття повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, – зазначила Анна Шевченко. – Відповідно до цього рішення, повноваження суб’єкта державної реєстрації не змінилися, змінилося лише його підпорядкування. Наш відділ, як і раніше, знаходиться в центрі надання адміністративних послуг міста Кіровограда (вул. Велика Перспективна, 41) та надає адміністративні послуги з реєстрації бізнесу.

З прийняттям змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, які набули чинності з першого січня нинішнього року, відбулась уніфікація процедур державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Запроваджено принцип екстериторіальності в межах усієї України, тобто реєстраційні дії можуть бути здійснені не залежно від місця перебування юридичної особи або місця проживання фізичної особи-підприємця. Значно скорочено перелік документів, які подають для державної реєстрації.

Скасовано паперові виписки та установчі документи і запроваджено їх отримання в електронному вигляді через портал електронних сервісів. Скорочено перелік адміністративних послуг у результаті скасування щорічного підтвердження та щорічної подачі фінзвітності (її тепер отримують з відомчого реєстру органу статистики). Відповідно до названого вище закону, змінилися розміри адміністративного збору: 0,3 мінімальної заробітної плати – за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою; 0,1 мінімальної заробітної плати – за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи-підприємця. За надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляється плата в такому розмірі: 0,05 мінімальної заробітної плати – за надання в паперовій формі.

Записав Юрій ЛІСНИЧЕНКО




Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 



Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.37034 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua