МЕНЮ


19 липень 2019 - 10:10

Новенці – за життя разом з Кропивницьким!


На громадське обговорення про добровільне приєднання Новенської селищної територіальної громади до Кропивницької міської територіальної громади Кіровоградської області, що відбулося на новенському стадіоні «Металург» увечері 14 липня, 1 276 мешканців мікрорайону проголосували за приєднання селища Нового до міста Кропивницького. Проти висловилися сорок осіб, утрималися від голосування семеро присутніх на громадському обговоренні.

За три роки місто вклало в розвиток селища більше 130 мільйонів гривень

Задовго до початку обговорення, яке розпочалося о 18:00, мешканці Нового почали сходитися на місцевий стадіон і реєструватися, пред’являючи свій паспорт з місцевою реєстрацією. Разом з ними, керівництвом Новенської селищної ради на запрошення жителів мікрорайону приїхали й міський голова Кропивницького Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов. Завітали й заступники міського голови Олександр Вергун та Андрій Паливода, начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк, начальник міського відділу з питань запобігання і виявлення корупції та взаємодії з правоохоронними та контрольними органами Олександр Шишко, інші посадові особи органу міського самоврядування, депутати міської ради, зокрема від селища Нового Валентина Яремчук.

Перед початком громадського обговорення новенці поспілкувалися з очільником Кропивницького й почули відповіді на свої запитання, зокрема, що не треба вірити чуткам, ніби в селищі чи поруч з ним міська влада планує будувати сміттєпереробний завод. Це, зазначив очільник міста, – неправда. Спілкування з ним продовжилося й після обговорення, яке розпочалося з того, що голова представницької групи від новенців Олександр Шаров оголосив кількість присутніх на стадіоні на той час (під час обговорення підходили й реєструвалися нові й нові мешканці Нового, про що повідомляли присутнім), було обрано голову й секретаря зборів.

Перед обговоренням питання приєднання селища до обласного центру виступив міський голова Кропивницького Андрій Райкович, який зауважив, що обласний центр не нав’язує селищу партнерство, але пропонує приєднання та співпрацю.

– Шановні друзі, ви для мене, для громади обласного центру давно вже жителі міста. І ніяк інакше. Перші нові автобуси, які ми придбали, пішли в селище Нове. Бюджет міста вже витратив на пільгові перевезення новенців понад 13 мільйонів гривень. Це лише перевезення, – зауважив міський голова. – А утримання шкіл, дитсадків, закладів культури? Там же ваші діти, там робочі місця для вас. Селище критично потребувало якісного тепла – місто збудувало тут нову модульну котельню, а це – майже 20 мільйонів гривень з міського бюджету. Селище потерпало від перебоїв з водою – ми вирішили цю проблему. Загалом понад 130 мільйонів гривень за три роки – це не копійки, а солідний ресурс, який міська рада віддала, щоб Нове жило як звичайний мікрорайон обласного центру…

Під час своєї промови міський голова Кропивницького запевнив людей, що міська влада не збирається в Новому нічого закривати, а лише розвивати й спільно з місцевими мешканцями робити наше місто зручним для проживання в ньому.

Після очільника обласного центру до новенців звернувся секретар міської ради Андрій Табалов, який розповів про проєкти «громадського бюджету», які були подані від селища, однак виявилися занадто дорогими, тож їх можна буде реалізувати в об’єднаній територіальній громаді, в якій Нове перебуватиме разом з Кропивницьким.

– Скільки всього ще треба зробити! У нас із вами так багато планів. По-перше, для найкращих в Україні спортсменів-бейсболістів ми повинні облаштувати стадіон світового рівня. Але коштом «громадського бюджету» немає можливості реалізувати цей проєкт, оскільки вартість його занадто вийшла за межі бюджету участі – понад 5 мільйонів гривень, – наголосив Андрій Табалов. – Коштом же міського бюджету побудувати глядацькі трибуни цілком реально. Будівництво сучасного концертного комплексу «Амфітеатр» у селищі Новому потребує близько двох мільйонів гривень. Щоб ці проєкти було реалізовано, потрібні кошти, і не маленькі, а це під силу лише міському бюджетові. І міський голова, і депутати міської ради – ми всі підтримуємо ваші ініціативи, тому докладемо всіх можливих зусиль, щоб у найближчі два-три роки ці проєкти були втілені в життя…

Виступив також голова Новенської селищної ради Сергій Денисенко, який сказав, що питання, винесене на громадське обговорення, вже давно назріло і що від приєднання селища до міста він очікує поліпшення в усіх сферах життєдіяльності селища. А депутат Новенської селищної ради, голова депутатської тимчасової комісії з вивчення питання приєднання селища Нового до територіальної громади міста Кропивницького Юрій Прадунець розповів, що комісія визначалася, як селищу буде вигідніше.

– На розгляд тимчасової депутатської комісії надійшла тільки одна пропозиція, підписана селищним головою, щодо приєднання селища Нового до міста Кропивницького. Інша пропозиція – щодо об’єднання із Грузьким (бюджет якого складає 3,5 мільйона гривень) – юридично правильно оформлена не була: лист із Грузького з підписом сільського голови та декількох депутатів не відповідав вимогам законодавства, – зазначив він. – Щоб таку ініціативу проявити, вони мали провести свої громадські слухання й ухвалити певне рішення, чого не було зроблено. Тому комісія розглядали лише питання щодо приєднання до міста Кропивницького. Депутати запросила на її засідання керівників новенських бюджетних закладів (шкіл і дитсадків), економісти селищної ради надали нам обрахунки, ми порахували й побачили, що загальна сума видатків на Нове протягом року становить більше 50 мільйонів, а доходи до загального фонду нашого селища складають без субвенцій з міста Кропивницького 18 мільйонів 241 тисячу гривень. Щоб ми були самостійними, нам потрібно 2019 року 50 мільйонів 583 тисячі – на дитсадки, школи, позашкільні навчальні заклади, медичні установи, апарат селищної ради, бібліотеку. У разі від’єднання від міста це все ляже на плечі новенської громади. Такий дефіцит бюджету призведе до закриття цих закладів і колапсу в селищі. На останньому засіданні комісії було складено меморандум, у якому йдеться про те, що, на думку депутатів та інших мешканців селища, має забезпечити Новому Кропивницький у випадку приєднання селища до міста.

Новенці проголосували за приєднання до міста, тепер рішення людей мають підтримати селищні депутати

Текст меморандуму про гарантії територіальної громади міста обласного значення Кропивницького територіальній громаді селища Нового в разі приєднання Нового до Кропивницького прочитала секретар селищної ради Ірина Огаль. Варто зазначити, що в тексті меморандуму є як цілком зрозумілі пропозиції (щодо збереження мережі освітніх, позашкільних, медичних закладів, бібліотеки, поштового відділення, відділення «Ощадбанку», реконструкції свердловин і насосних станцій, розвитку торговельної мережі селища, малого й середнього бізнесу тощо), так і доволі дивні. Наприклад, про обов’язкове асфальтування головних доріг селища й прибудинкових територій та вирішення проблеми з вивезенням твердих побутових відходів із території селища Нового. Виникає питання: а що досі робила й робить зараз селищна рада із цим, чому не асфальтувала й не вивозила? Особливо цікавим є пункт-вимога забезпечити роботою працівників Новенської селищної ради шляхом переведення до міської ради міста Кропивницького, у центр надання адміністративних послуг селища Нового або в штат старости. Тобто про працевлаштування в органах місцевого самоврядування за конкурсом у Новенській селищній раді, певно, не чули? Видно, вирішили, що якщо вже вимагати – то всього й побільше.

Після виступу секретаря селищної ради до мікрофону підійшов громадський активіст новенець Микола Гречуха.

– Ми прийшли сьогодні сюди, щоб не дати можливості керівництву селища продати нас як худобу незрозуміло куди, аби вони спасли свою шкуру. Я зараз стояв разом з вами і слухав текст меморандуму: «Ми вимагаємо, ми вимагаємо». А що ви зробили, окрім як отримувати кошти, за ці роки? Ганьба такому керівництву й такому депутатському корпусові! І такому голові, – сказав Микола Гречуха. – Шановні мешканці Нового, я гадаю, що нам не потрібно багато розмовляти. Було створено ініціативну групу, до якої я теж маю стосунок. Ми зробили все для того, аби сьогодні зібралася велика кількість нас усіх тут, щоб пояснити, які переваги нам дасть приєднання до міста Кропивницького. Ми сьогодні всі тут, і гадаю, що переважна більшість підтримає цю ініціативу. А ще звертаюся до міського голови й секретаря міської ради. Коли селище Нове увійде до складу міста Кропивницького, то перше, що необхідно зробити, – це ревізію новенської землі…

На вимогу присутніх на громадському обговоренні виступи було запропоновано припинити, за що проголосувала левова більшість новенців, і розпочалося голосування за добровільне приєднання Новенської селищної територіальної громади до Кропивницької міської територіальної громади Кіровоградської області. Наприкінці громадського обговорення до новенців звернувся Андрій Райкович.

– Інтереси громади селища Нового обов’язково будуть взяті до уваги. І ті питання, які прозвучали в меморандумі, підготовленому депутатами селищної ради, обов’язково увійдуть до міських програм, – наголосив очільник міста. – Питання, які ви озвучуєте, міські депутати розглянуть і в законний спосіб ухвалять. Вони увійдуть до програми розвитку міста Кропивницького на цей, наступний і подальші роки. Я в цьому впевнений і всім вам бажаю щастя, миру, добра й здійснення ваших мрій і планів.

Але й по завершенні громадського обговорення Андрія Райковича місцеві мешканці не відпускали, а оточили його й знову розпочали розповідати про проблеми, які їх хвилюють. Одне із найважливіших прохань – повернути житлово-експлуатаційну організацію, яка раніше надавала новенцям комунальні послуги, замість приватного підприємства, яке дивним чином без будь-якої конкуренції з’явилося в селищі. Новенці поскаржилися, що підприємство присилає квитанції на великі суми, а послуг не надає. Очільник Кропивницького відповів, що до того часу, поки Нове не стане частиною об’єднаної територіальної громади міста Кропивницького, він не може провести ніякої перевірки. А от після того, як процес об’єднання Нового з Кропивницьким завершиться, він обов’язково призначить службове розслідування. А зараз звернеться до контрольних органів, щоб ті перевірили правильність ціноутворення на підприємстві, яке зараз обслуговує комунальне господарство селища Нового. Мешканці ж мікрорайону мають звернутися до юриста селищної ради, аби той порадив їм, як діяти, коли договору з підприємством немає, рахунки приходять, а надання послуг відсутнє. Міський голова також зазначив, що проведе в селищі Новому особистий прийом громадян, під час якого вислухає всі інші їхні проблеми й шукатиме способи їх вирішення.

Люди проголосували за приєднання Нового до Кропивницького, тепер їхнє волевиявлення мають підтримати депутати Новенської селищної ради (хоча можуть цього й не зробити, тож жителям селища не варто розслаблятися, а довести, хто кому має служити: виборці депутатам чи депутати виборцям). Після цього Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачено, що до міської ради Кропивницького від Новенської селищної ради має надійти звернення про приєднання, яке міська рада повинна розглянути на наступній сесії після отримання пропозиції. Після цього селищна й міська ради готують проєкти рішень про добровільне приєднання й ухвалюють їх та надсилають до обласної державної адміністрації для надання висновку щодо їх відповідності Конституції та законам України. Кінцевим етапом процедури є прийняття рішення селищною та міською радами про добровільне приєднання селища Нового до міста Кропивницького.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Фото Катерини САБРАМ25 липень 2019 - 22:02
Константин (вст)

Почти как оппозиционная платформа, которая тоже за життя

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36982 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua