МЕНЮ


30 листопад 2011 - 15:07

Оберіть «правильну» ялинку!


Незабаром – новорічні свята, а який Новий рік без справжньої, ароматної, дбайливо прикрашеної ялинки в домі? Кожного року лісівники області пропонують придбати жителям Кіровоградщини місцеві новорічні красуні, вирощені для цього спеціально на плантаціях. От і цього року можна буде вибрати ялинку або сосну на спеціальних ярмарках, що будуть організовані як у Кіровограді, так і у інших населених пунктах області державними лісогосподарськими підприємствами області.

Лісівники мають намір повністю забезпечити потреби жителів області у новорічних ялинках – на плантаціях області вирощується 800 тис. зелених красунь, близько 96 тисяч штук з них придатні до реалізації в цьому році при попиті у 30 тис. штук.

Ціни на ялинки залежатимуть від висоти деревця. Так, відбірні сосни до 1 метра обійдуться покупцеві у 45 гривень, від 1 до 1,5 метрів – 52 гривні, 1,5-2 метрів і вище – в середньому 62 гривні.

Для того, щоб уберегти плантації новорічних дерев від браконьєрів, у цьому році лісівники посилили заходи охорони. Відтепер на новорічні ялинки і сосни будуть прикріплюватися спеціальні бірки (чіпи), зняти які без пошкодження неможливо. Спеціальні навчання з маркування ялинок бірками провела заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко для головних лісничих лісогосподарських підприємств області.

Чіп міститиме всю інформацію про походження дерева: місце, де його вирощено, назву лісгоспу та лісництва, яке його відпустило. Завдяки цьому будь-який працівник міліції або інших правоохоронних органів зможе легко перевірити законність придбання хвойних красунь з лісових плантацій. Також буде створено єдину по Україні базу, в якій в режимі он-лайн будь-яка людина зможе, увівши номер чіпу, перевірити всі «атрибути» легально придбаного новорічного дерева. На вартість дерева це нововведення ніяк не вплине, адже коштує такий чіп трохи більше гривні.

Крім цього, розроблені заходи, які допоможуть забезпечити охорону хвойних насаджень від самовільних рубок у передноворічний період. Головою Кіровоградської обласної державної адміністрації видано розпорядження від 18.11.2011 р. №999-р «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2011 р.»

При обласному управлінні лісового та мисливського господарства діє штаб, який координує мобільні групи, що створені на всіх лісогосподарських підприємствах з працівників державної лісової охорони та представників органів МВС за участю природоохоронних органів. Вони будуть здійснювати цілодобові рейди у хвойних лісових масивах. Також будуть створені тимчасові пости на дорогах, приміських залізничних станціях, в населених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок.

А для тих людей, які купуватимуть ялинки, порада одна: будьте уважні та обирайте легальні деревця, і новорічні свята пройдуть весело та не будуть зіпсовані зайвими неприємними сюрпризами. А ще хочемо додати патріотам рідного краю – «Купуй Кіровоградське»!Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39223 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua