МЕНЮ


10 квiтень 2015 - 15:44

Підривають, але в інших місцях


Підземні роботи на шахті "Інгульська" ДП "СхідГЗК", а саме підривання породи в товщі землі, не впливають на житлові будинки в Кіровограді. У цьому сьомого квітня на щовівторковій прес-конференції в міській раді запевнив головний інженер та водночас в. о. директора копальні Валерій Євдокимов.

Причиною зустрічі керівника шахти й начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергія Коваленка з журналістами стала скарга кіровоградки з провулку Степового (Велика Балка) на те, що вікна, стіни будинку та навіть меблі в ньому під час підземних вибухів, що їх проводять працівники копальні, трусяться.

Валерій Євдокимов розповів, що за рівнем коливання ґрунту під час вибухів на копальні слідкують спеціалісти профільного науково-дослідного інституту із Кривого Рогу. Перевіряють підприємство з приводу впливу його діяльності на довкілля й інспекції з охорони довкілля, охорони праці, прокуратура. І всі ці організації доходять висновку, що працівники шахти не виходять за дозволені виробничими нормами межі, тому її підземна діяльність не може стати причиною коливання та руйнування споруд.

– Підриви ми проводимо з урахуванням норм, що регулюють вагу вибухових речовин, тож зменшити чи посилити силу вибуху ми не можемо. Дані про всі вибухи записано в журналах і протоколах, які ми охоче можемо продемонструвати громадянам, які скаржаться на те, що вибухи нібито впливають на стан житлових будинків, – сказав в. о. керівника копальні. – Крім того, на будівлю в провулку Степовому, в якій мешкає скаржниця, не змогли б вплинути будь-які вибухи, бо вона знаходиться поза територією, під якою шахта здійснює свою виробничу діяльність.

Сергій Коваленко також додав, що будинкам на Великій Балці – переважно більш ніж по півсторіччя і що вони здебільшого глинобитні й лише обкладені цеглою. А також левова частина з них не має підмурівків. Усе це негативно впливає на стійкість будівель, що з часом може призводити до тріщин на стінах та їх "розповзання".

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39603 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua