МЕНЮ


25 червень 2010 - 15:48

ПЕРЕВІРКИ ДИТЯЧИХ ТОВАРІВ ТРИВАЮТЬ


Нагадаємо нашим читачам, що одна зі скарг стосувалася товарів, придбаних у магазині "Фея", що на зупинці "Ринок "Черемушки". Жінка купила своїй дитині дві ляльки, в однієї з яких через кілька хвилин гри з нею відпала рука, в іншої не закривалося око. Крім того, від іграшок, коли їх вдома дістали з упаковки, став відчутний специфічний хімічний запах. За словами жінки, на її прохання в магазині їй не надали документів, які б підтверджували якість товару, а тому в своїй заяві вона висунула вимогу перевірити всі товари, оскільки вони можуть бути потенційно небезпечні. Як з’ясувалося в ході перевірки, не лише ляльки продаються в цьому магазині із недотриманням законодавства. Так, фахівці призупинили реалізацію шести найменувань товарів, що не відповідали вимогам нормативних документів, зокрема в частині маркування. Як зазначається в акті перевірки, в маркуванні одних була відсутня інформація про дату виготовлення іграшки, в інших – про виробника або не було інструкції із використання. На момент перевірки власник магазину не зміг надати сертифікат відповідності або прибуткові накладні із зазначенням реєстраційних номерів цих сертифікатів. Усе це є порушенням ст.ст. 6 та 14 Закону України "Про захист прав споживачів".

Подібні порушення виявлено і в магазині "Дитячий світ", що на Набережній, що перевірявся згідно з планом роботи органів захисту прав споживачів. Тут заборонено до використання 11 найменувань товарів – не тільки іграшок, а й дитячих одягу та постільної білизни, у маркуванні яких була відсутня інформація або про дату виготовлення, адресу виробника, або про склад виробу.

В обох випадках підприємцям надано термін для усунення недоліків, якщо вони цього не зроблять, доведеться сплатити чималий штраф.

Варто зауважити, що й самі покупці мають бути пильними, коли купують дитячі товари. Зокрема, на цьому наголошують фахівці Кіровоградської міської санепідстанції.

– На жаль, неякісних дитячих товарів зараз досить багато, – каже завідуюча відділом гігієни дітей та підлітків Тамара Третяк. – Є неміцні дитячі іграшки, елементи яких погано тримаються, і дитина може їх ковтнути, і такі, які вкриті нестійкою фарбою, і зі специфічним хімічним запахом. Проконтролювати всіх реалізаторів складно, оскільки, згідно з чинним законодавством, санепідслужба планово має право перевіряти їх тільки раз на рік. Врахуйте й те, що в місті – дуже багато точок продажу дитячих товарів, у тому числі – на ринках, вони змінюють своє місцезнаходження, внаслідок чого за ними важко встановити жорсткий контроль. Тому кіровоградцям слід бути дуже уважними, адже йдеться про здоров’я чи навіть життя їхніх дітей. Вимагайте у продавця документи, які підтверджують якість, безпеку, походження товару, інструкцію до застосування на доступній мові. Якщо він відмовляється їх надати, вас це вже має насторожити – краще піти в інший магазин. І, звичайно, краще купувати дитячі товари не на ринках, а в спеціалізованих магазинах дитячих товарів. Нехай це буде одна дорога іграшка, а не дві–три дешевих, зате для дитини це безпечніше.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37097 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua