МЕНЮ


27 березень 2015 - 13:50

Платитимемо по-новому


З першого квітня на українців очікує тотальне підвищення тарифів на комунальні послуги. До цієї дати населення вже інформаційно підготували, роз’яс- нивши, що найменш соціально не захищеним верствам потрібно буде потурбуватись про оформлення субсидій. А от тому, хто на субсидію претендувати не можна, доведеться, як кажуть у народі, затягти паски.

Газ

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від 3 березня цього року з 1 квітня 2015 року встановлено роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення. Отже, для приготування їжі та/або підігріву води за наявності газових лічильників за кубометр блакитного палива доведеться платити 7, 188 гривні. Для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води) за наявності газових лічильників у період з 1 травня по 30 вересня (у неопалювальний період) також потрібно буде сплачувати 7,188 гривні за кубічний метр використаного газу, а під час опалювального періоду – з 1 жовтня по 30 квітня, коли природній газ споживачі використовуватимуть для обігріву приміщень, за обсяг, спожитий до 200 кубічних метрів природного газу на місяць (включно), ціна значно зменшиться – до 3, 600 гривні за кубічний метр. А за більше 200 використаних кубометрів природного газу на місяць доведеться сплачувати ті ж таки 7, 188 гривні.

Якщо у вас немає лічильника газу, то обрахунок споживання блакитного палива ведеться у людино-місяцях та встановлюється норма споживання. В Кіровограді повністю відсутнє централізоване гаряче водопостачання, тож розрахунок та норми споживання газу для його мешканців нашого міста не цікавий. А от на інші показники доведеться звернути увагу. Тож при користуванні газовою плитою за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача норма споживання газу встановлена у розмірі дев’ять кубів на одну людину на місяць за тарифом 7, 188 гривні, тобто платити доведеться 64,692 гривні. Для споживачів, які користуються газовою плитою та газовим водонагрівачем (колонкою), при нормі споживання 18 кубічних метрів на одну людину на місяць при тарифі 7,188 гривні доведеться сплачувати 129,384 гривні.

Електроенергія

Вартість електроенергії також істотно зросте. ПАТ “Кіровоградобленерго” повідомляє, що з 1 квітня 2015 року набирають чинності тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, на період з 1 квітня 2015 року по 31 серпня 2015 року включно, які затверджені постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 “Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню”. В цьому документі детально прописані всі етапи підвищення вартості електроенергії включно до 2017 року – кожних півроку тариф змінюватиметься.

Отже, населенню (у тому числі й тому, яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами) за її споживання до 100 кіловат-годин на місяць доведеться сплачувати за тарифом – 36,6 копійки за кіловат-годину. Від 100 до 600 кіловат-годин – 63 копійки за одну кіловат-годину. При споживанні понад 600 кіловат-годин електроенергії на місяць – 140,7 копійки.

Населеню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості) у період з 1 квітня по 30 квітня 2015 року (до завершення опалювального сезону) за обсяг, спожитий до 3600 кВт.год електроенергії на місяць (включно) – 36,6 копійки за 1 кіловат-годину.

За обсяг, спожитий понад 3600 кВт.год електроенергії на місяць (включно), – 140,7 копійки за кіловат-годину.

З 1 травня по 31 серпня 2015 року населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), за обсяг, спожитий до 3600 кВт.год електроенергії на місяць (включно) – 36,6 копійки. За обсяг, спожитий понад 3600 кВт.год електроенергії на місяць (включно), – 140,7 копійки.

Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу не залежно від обсягів споживання електроенергії – 36,6 копійки.

Населенню, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, житлово-експлуатаційним організаціям, крім гуртожитків, – 63 копійки.

Гуртожиткам (які підпадають під визначення "населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку") – 36,6 копійки.

Електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, відпускається за тарифом 52,5 копійки за 1 кВт.год (без ПДВ).

Електрична енергія, яка витрачається в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території, відпускається за тарифом 52,5 копійки за 1 кВт.год (без ПДВ).

Є в Кіровограді й такі споживачі, яки користуються приладами окремого обліку споживання електроенергії за періодами доби. В такому разі розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:
за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години.), а повний тариф – в інші години доби;
за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години; з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до7-ї години).

Тепло

Керівництво ДП “Кіровогратепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” повідомило населенню, що з першого квітня 2015 року набирає чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг "Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для потреб населення ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “Центр науково-технічних інновацій Української нафтогазової академії”.

Зазначеною постановою з 1 квітня 2015 року встановлено новий тариф на теплову енергію для потреб населення на рівні 612,89 за 1 Гкал без ПДВ, 735,47 грн. за 1 Гкал з урахуванням ПДВ.

А от споживачі комунального підприємства “Теплоенергетик” нові тарифи на теплопостачання отримали ще у січні цього року.

З 13 січня 2015 року набрав чинності новий тариф на послугу з централізованого опалення, що надається населенню КП “Теплоенергетик”, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП):
– для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 394,35 грн/Гкал (з податком на додану вартість);
– для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 11,66 грн за 1 кв. м. за місяць протягом опалювального року (з податком на додану вартість).

* * *

Коментуючи новий виток підвищення комунальних тарифів, директор департаменту житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Ольга Довжук зазначила, що населенню зараз варто подбати про оформлення житлових субсидій, які почнуть діяти вже з першого травня цього року і нараховуватимуться на цілий рік, а не на півроку, як це було раніше. Ця процедура зараз спрощена. Національна комісія прийняла рішення про підвищення тарифів на природний газ, електричну енергію, і вже встановлено новий тариф на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії. Але саме цей тариф буде застосований вже в новому опалювальному сезоні, тому що цей опалювальний сезон діятиме до першого квітня, що визначено постановою Кабінету Міністрів України. Та і ліміти на природний газ для області визначені лише до першого квітня.

Тепло для населення в середньому подорожчає на 61 відсоток, але тариф на тепло з розрахунку на один квадратний метр ще не встановлено, хоча для тих, хто розраховується за лічильником, вже є тариф за гігакалорію. Він буде складати 735, 47 гривні – це по підприємству “Кіровоградтепло”, яке вважається базовим у Кіровограді. А тариф на квадратний метр Національна комісія окремо затвердить. Загалом, всі підприємства області, які надають послуги теплопостачання, є ліцензіатами Національної комісії. І лише тарифи на воду та утримання житла і прибудинкових територій визначаються на місцевому рівні.

Треба звернути увагу на те, що в нових квитанціях на оплату електроенергії за квітень та травень, які кіровоградці нещодавно отримали, вказується старий тариф. Потрібно самостійно провести розрахунок споживання електроенергії вже відповідно до нових тарифів, які зазначені на сайті ПАТ “Кіровоградобленерго”.

Ольга Довжук відзначила й позитивну тенденцію щодо розрахунків населення за комунальні послуги. Так, за лютий цього року мешканці області розрахувались за спожиті послуги більш як на 80 відсотків. Це легко пояснити – споживачі хочуть отримувати субсидії, а для цього треба не мати боргів. Можливо, комусь потрібно буде подбати про реструктуризацію боргів. В цьому випадку підприємства – постачальники послуг йдуть назустріч споживачам.

Оксана ВЕРСТЮК
27 березень 2015 - 18:25
чьтец (вст)

"В Кіровограді повністю відсутнє централізоване гаряче водопостачання, тож розрахунок та норми споживання газу для його мешканців нашого міста не цікавий". Шото непонятно. Может кто-то умнее и понял?
Автор, памаги!!!

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35633 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua