МЕНЮ


20 листопад 2015 - 10:57

Портрети природи Петра Нагуляка


Погода була кепською, а моя пристрасть блукати під дощем вже давно залишилась у минулому. Але проігнорувати запрошення мого енергійного друга відвідати його галерею мистецтв було б необачно. Тим більше, що гарантувався прекрасний настрій.

“Прекрасний настрій” – назва виставки в галереї “Єлисаветград”, яку Микола Цуканов вже давно обіцяв кіровоградцям. Він часто запрошує до себе художників з різних куточків України. Цього разу до нас завітав одесит Петро Нагуляк, котрий представив експозицію своїх живописних творів, виконаних у різні періоди творчої діяльності.

Вернісаж у галереї розпочався з повідомлення Миколи Цуканова про конкурс дитячих малюнків “Щаслива дитина – квітуча Україна”, також ініційованого “Єлисаветградом”. Галерея вже припиняє приймати конкурсні роботи. Їх надійшло так багато (понад 800 з різних куточків країни, особливо активними були Закарпаття, Дніпропетровщина), що у нечисленних співробітників галереї очі розбігаються, душа усміхається. В кінці грудня нам обіцяють повідомити про результати конкурсу. Микола Миколайович не без гордості каже, що як діти, так і дорослі художники активно відгукнулися на запрошення взяти участь у конкурсі.

Ну, а поки що відвідувачі галереї мали нагоду ознайомитися з творчим доробком Петра Нагуляка, котрий, за його ж словами, любить писати “портрети природи”. Жанрові пейзажі і натюрморти склали чудову експозицію автора, котрий під час вернісажу розсипався словами вдячності за організацію виставки в нашому місті, на адресу якого прозвучало теж чимало компліментів. І без перебільшення скажу, що “Єлисаветград” успішно працює на його імідж. Адже власник галереї не обмежується влаштуванням виставок, а намагається “закохати” гостей в наше місто, ознайомлює їх з історією старого Єлисавета, з визначними культовими місцями. Так було і з Петром Нагуляком. До відкриття виставки він встиг побувати в кількох музеях, у тому числі і в картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”, а також у бібліотеці імені Чижевського, де ознайомився з фотовис- тавкою Гліба Цуканова “Лето круче интернета”. Чоловік аж впрів від натиску цукановської енергії. А повернувшись у галерею, художник ледве встигав роздавати інтерв’ю кіровоградським ЗМІ, котрих у нас аж забагато , між нами дівчатками. Думаю, одеському живописцю, члену НСХУ, чиї роботи знаходяться в музеях і приватних колекціях різних країн (до речі, набереться таких країн понад 20!), а нині ще й живопису в університеті, кіровоградський виставковий вояж запам’ятається надовго. Не маю сумніву, що в його майстерні, з’явиться на полотнах і спогад про осінній Кіровоград. Ну, це в майбутньому. А поки що на полотнах в залі галереї можна побачити різноманітні краєвиди. Шматочок Одеси, Гурзуф і Седнів… А в центрі експозиції красується розкішний букет ірисів. Море і небо, сонце і вітер у кронах дерев – вирішуйте, досить вам для прекрасного настрою?

Валентина ЛЕВОЧКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37643 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua