МЕНЮ


29 сiчень 2002 - 13:58

ПОВЕДІНКА ПЕРЕД СТАРТОМ


Лідер грудня по кількості згадувань в обласних друкованих ЗМІ знову новий в порівнянні з листопадом. Та зміна лідера показала цікаву тенденцію в області - не все адмінресурс зміг схопити в свої лабети. Про це свідчить повернення на лідируюче місце партії "Батьківщина". Опозиція наважилась і дала бій на сторінках преси. Але характерним в рейтинговій табелі про ранги є те, що блоки йдуть вперемішку з партіями і замикає п'ятірку блок Юлії Тимошенко. На другій позиції після лідера блок "За єдину Україну", що не спромігся стати першим. На третій позиції партія "Яблуко", яку вона зберегла з минулого місяця, а третіми з однаковими показниками в грудні стали СДПУ(о), що піднялася з п'ятого місця, колишній лідер партія "Трудова Україна" та Партія регіонів, що піднялася на четверте місце з дев’ятого.

Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" лише шостий, але по чисельним показникам вдвічи поступається партії "Батьківщина" та блокові "За єдину Україну" і виглядає в подібній ситуації зовсім "не бійцем". Далі місця займають ДемПУ, дуети АПУ та ДС, НДП та партії "Єдність". Замикають десятку комуністи, що були другими у листопаді. На одинадцятій та дванадцятій позиції Партія зелених та "Жінки за майбутнє", що не зважаючи на певну популярність випали з десятки. Немає цього разу в десятці СПУ, ПСПУ, "Нової генерації" та Селянської партії.

В районах області, як і раніше домінують партії з блоку "За єдину Україну", що нікого не дивує. Та трапляються і політичні курйози. Цікавим є випадок з друкованим органом Кіровоградського району газетою "Зоря". До честі цієї газети або її суворих кураторів до 7 грудня 2001 року газета жодного разу не згадала про жодну політичну партію чи блок партій. А от 7 грудня не втрималась і похвалила (чи привітала) створення блоку "За єдину Україну". Чим газеті не подобаються інші блоки читач так і не дізнався. Мабуть рівень аналітики чи порівняльного аналізу, це не рівень цієї газети, не кажучи вже про якусь об'єктивність чи рівні умови висвітлення різних політичних сил. Цією публікацією справа не обмежилася і особисто редактор вирішала взяти інтерв'ю і знову про той же блок у голови райдержадміністрації Михайла Яцканича. До честі керівника, то він не розгубився і чесно, недвозначно розповів , що належить до СДПУ(о) і свою долю і долю району пов'язує з сучасною соціал-демократією. В більшості інших районів області керівники президентської гілки влади трактують себе позапартійними, але підконтрольні їм ЗМІ слугують об'єктивним барометром симпатій керівників. Майже всі барометри області в якості прогнозованої політичної погоди стрілкою вказують на блок "За єдину Україну". Такий в області стан політичної атмосфери, але демографічні основи підперезані "червоним паском". Яка з стихій переможе покажуть майбутні вибори у березні.

Січень в ЗМІ за чинним законодавством місяць політично-агітаційного мораторію, але лише за законом. Та відомо, що не всім він писаний та і місяць не скінчився для підведення підсумків.

Анатолій АвдєєвДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40951 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua