МЕНЮ


2 квiтень 2019 - 11:58

Правила поведінки під час грози, сильного вітру, шквалів


Повалені дерева, обірвані дроти, автомобілі, вулиці міст, що перетворюються на стрімкі ріки, – такими є наслідки природних катаклізмів.

Дії при загрозі стихійного лиха та штормовому попередженні

Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу, рекомендації про порядок дій. Зберігайте спокій, попередьте сусідів про загрозу, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках. Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах.

Приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), обріжте сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу, машину поставте у гараж. Поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великими шибами. Щільно зачиніть вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори, віконне скло заклейте, захистіть віконницями або щитами.

Навчіть дітей, як діяти під час стихійного лиха. Не відправляйте їх у такі дні в дитячий садок і школу. Перейдіть у стійкішу капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі. Якщо ви в човні та отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега.

Дії під час стихійного лиха

Зберігайте спокій, уникайте паніки, надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам. Зачиніть вікна та відійдіть від них подалі. Вимкніть електро- та газопостачання. Зберіть документи, одяг та найбільш необхідні й цінні речі, продукти на декілька днів, питну воду, медикаменти, ліхтарик, приймач на батарейках.

Перейдіть у безпечне місце. Сховайтеся у внутрішніх приміщеннях – коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі. Ввімкніть приймач, щоб отримувати інформацію. Не намагайтесь перейти в іншу будівлю – це небезпечно. Не користуйтеся ліфтами, бо електромережу можуть раптово вимкнути.

Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. Заховайтеся в підвал найближчого будинку. Якщо ви на відкритій місцевості, то притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.

Зупиніться, якщо їдете автомобілем. Не ховайтеся в ньому, а виходьте і швидко ховайтеся в міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення. Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об’єктів та дерев. Не наближайтесь до води подивитися на шторм, бо сильні вітри здіймають величезні хвилі на морі, які накочуються на берег. Ви можете загинути.

Дії після стихійного лиха

Зберігайте спокій, заспокойте дітей і тих, хто отримав психічну травму в результаті лиха, оцініть ситуацію. Допоможіть постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує. Переконайтесь, що ваше житло не отримало ушкоджень. Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання. Обов’язково кип’ятіть питну воду.

Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу. Перевірте, чи не існує загрози пожежі. За необхідності викличте рятувальників. Не користуйтеся телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку

Не виходьте відразу на вулицю, бо після того, як вітер стих, через кілька хвилин шквал може повторитися. Будьте дуже обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях, обірваних дротів від ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.

Тримайтеся подалі від будинків, стовпів електромереж, високих парканів. Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога. Дізнайтеся в місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

НМЦ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3716 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua