МЕНЮ


16 травень 2021 - 09:17

Правила поведінки в натовпі


Психологи вважають, що натовп – особливий біологічний організм. Він діє за своїми законами і не завжди зважає на інтереси окремих осіб. Потрапивши в некероване скупчення народу, важливо дотримуватися правил безпеки.

Поява натовпу можлива в місцях масового перебування людей. Як правило, це відбувається на концертах, під час проведення політичних акцій, на стадіонах після закінчення спортивних матчів. Ситуація безпечна, допоки люди дотримуються правил поведінки та рухаються згідно з відведеними маршрутами. Проте при виникненні будь-якого інциденту чи перешкоди на шляху натовп перетворюється на джерело підвищеної небезпеки для життя та здоров’я людини. Протистояти натовпу важко. Навіть законослухняні люди іноді в натовпі можуть поводитися агресивно та неконтрольовано.

Щоб уникнути можливих неприємностей, необхідно дотримуватись основних правил поведінки в місцях масового перебування людей. Опинившись у місці проведення масового заходу, не намагайтесь потрапити в епіцентр. Пам’ятайте, що ніяке видовище не компенсує можливі незручності чи травми. Наперед вивчіть шляхи можливої евакуації при відвідуванні місць масового зібрання людей. Зверніть увагу на запасні виходи та маршрути.

Найбільш небезпечне явище в натовпі – це паніка. Паніка небезпечна тим, що блокує здатність реального сприйняття та раціонального мислення. А сигналом, поштовхом для масової паніки може слугувати поведінка людей з активно-панічною реакцією на надзвичайні події. Такі люди втрачають здатність реально сприймати події, стають збудженими, занадто рухливими, схожими на тварин, що загнані в пастку.

Щоб повернутись з масового заходу неушкодженими, необхідно знати, як поводитись у натовпі. Правила поведінки в натовпі є такими:
1. Треба уникати великих скупчень людей.
2. Під час масових заворушень намагайтесь обійти натовп, щоб не потрапити під дії працівників поліції.
3. Якщо йдете на масовий захід, то не одягайте речей, які можуть чіплятися: краватка, шарф, ланцюжок, сережки, мотузки, шнурки. Не взувайте взуття на високих підборах. Одяг краще застебнути на блискавку.
4. Намагайтесь триматися подалі від скляних вітрин, огорож, турнікетів, сцени.
5. Якщо ви потрапили в натовп, то треба намагатися поступово вибиратися із центру до краю.
6. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітина не була здавлена.
7. Тримайтесь подалі від високих та повних людей чи тих, хто має громіздкі предмети або великі сумки.
8. Намагайтесь не впасти, піднімайте ноги вище, ставайте на повну ступню, не робіть короткі кроки, не піднімайтесь навшпиньки, не тримайте руки в кишенях.
9. Якщо у вас щось упало (випало), то не намагайтесь піднімати. У жодному випадку не допускайте, щоб розв'язалися шнурки взуття. Заздалегідь затягніть їх вузлом! Шнурок, що розв'язався, загрожує падінням. Пам’ятайте, що падіння всередині натовпу, який рухається, небезпечне для життя.
10. У разі падіння намагайтесь якнайшвидше піднятися на ноги.
11. Якщо встати не вдається, то згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями потилицю.
12. При виникненні паніки намагайтесь зберігати спокій і здатність швидко і правильно оцінити ситуацію.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що не завжди паради, концерти, спортивні, святкові та політичні заходи бувають веселими, радісними та безпечними. Не забувайте про правила поведінки в місцях масового скупчення людей, особливо в період карантину. Будьте уважні й обережні!

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4351 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua