МЕНЮ


14 травень 2021 - 08:57

Правильно обрати свій шлях
З нового навчального року кропивницький ліцей «Сокіл» стане базовим у підготовці учнівської молоді до професій поліцейського чи рятувальника, що передбачає освітній проєкт «SETU» (Твій шлях), презентація якого відбулася у Кропивницькій міській раді у середу.

Проєкт «SETU» («Твій шлях») ініційовано за підтримки структур МВС України, він покликаний створити потужний просвітницький молодіжний рух, головна мета якого – дати дітям глибокі знання і навички з безпеки життєдіяльності та запобігання надзвичайним ситуаціям, подолання їх наслідків, а також покращення взаємодії держави і населення.

Програма «SETU» передбачає мотивування школярів до вибору майбутньої професії, вироблення корисних навичок щодо запобігання та грамотного долання кризових ситуацій. Для кожної вікової групи проєкт формує окрему програму навчання, яка передбачає інформування про специфіку роботи Національної поліції та Державної служби надзвичайних ситуацій, ознайомлення зі специфікою цих державних служб, а також проходження повного теоретичного курсу навчання та закріплення практичних навичок під керівництвом професійних інструкторів.

Пройшовши курс навчання, діти зможуть обрати свій подальший шлях – стати професійними рятувальниками чи поліцейськими або ж застосувати здобуті знання та навички для захисту себе, рідних та оточуючих у випадку надзвичайної ситуації, для надання допомоги правоохоронним органам у разі необхідності.

Реалізація проєкту «Твій шлях» розпочинається саме з Кропивницького. Це – пілотний проєкт, після успішного реалізації його втілять в інших містах України. На цьому наголосив радник заступника міністра внутрішніх справ Олексій Рудь. В цьому його повністю підтримують голова громадської організації «SETU» Олександр Гончар, уповноважена Президента з питань волонтерської діяльності Наталія Пушкарьова, генеральний директор Товариства Червоного Хреста в Україні Максим Доценко. Також у презентації проєкту взяли участь начальник ГУ ДСНС у Кіровоградській області Віталій Миронюк та начальник ГУ Національної поліції в Кіровоградській області Роман Козьяков. Скайпом з учасниками заходу звʼязався заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Гості відвідали ліцей «Сокіл», який, за словами начальника управління освіти міської ради Лариси Костенко, працює в напрямку військово-патріотичного виховання учнів (кадетів): тут проводять військову-прикладну, спортивно-туристичну, волонтерську підготовку, а також польові збори. Загалом, у Кропивницькому для дівчат визначено три базових заклади з військової підготовки, для хлопців – це ліцей «Сокіл» та НВО №16. Тут, крім теорії, відпрацьовують практичні, тактичні навички. У зв'язку з цим у дітей підвищився інтерес до навчання з військового спрямування.

Варто зазначити, що проєкт знайшов і міжнародну підтримку. Свідченням цього стала участь у ньому представників посольства Словацької Республіки в Україні.

Міський голова Андрій Райкович наголосив, що саме ліцей «Сокіл» стане базовим в реалізації проєкту «Твій шлях»:

– Я переконаний в успішній роботі цього закладу в рамках проєкту. Одна із гарантій – постійна взаємодія з міською владою ключових партнерів: управління із надзвичайних ситуацій, управління Нацполіції, Товариства Червоного Хреста, які мають практичні можливості навчати юне покоління секретам надзвичайно важливих професій. Думаю, що проєкт вийде за межі обласного центру. Ми – на порозі створення і реалізації гарної ідеї. Нашій країні надзвичайно необхідні кваліфіковані, навчені, мотивовані молоді люди, які професійно, грамотно служитимуть в Національній поліції, в службі з надзвичайних ситуацій, з юних літ зможуть правильно обрати свій професійний шлях, чесно і віддано служитимуть народу у мирній, сильній, вільній Україні.

Після обговорення усіх складових реалізації освітнього проєкту відбулось урочисте підписання меморандуму про співпрацю громадської організації «SETU», Кропивницької міської ради, уповноваженого Президента з питань волонтерської діяльності, Товариства Червоного Хреста в Україні, ГУ ДСНС у Кіровоградській області та ГУ НП у Кіровоградській області по втіленню освітнього проєкту «Твій шлях» у Кропивницькому та Кіровоградській області.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37529 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua