МЕНЮ


13 листопад 2013 - 12:32

"Промінь" вказує дорогу


З метою ознайомлення ефективності реалізації громадських ініціатив у сфері утримання житлового фонду міста до мешканців багатоповерхівки на вулиці Маршала Конева, 7, які у 2006 році створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків "Промінь-2006", завітали міський голова Олександр Саінсус, заступник міського голови Сергій Поліщук, голова Кіровської районної у місті Кіровограді ради Олександр Рацул, заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства міської ради Ростислав Погребнюк та начальник відділу внутрішньої політики міської ради Надія Грищенко.

На зустрічі було чимало народу, перед усім мешканці цього будинку, які також ділись перевагами власного господарювання.

Досить цікаво було дізнатись, як живеться людям в цьому будинку, як вони утримують його, облаштовують прибудинкову територію, щоб потім розповсюдити досвід на всю територію міста.

Зараз у Кіровограді діє всього 19 подібних об’єднань. Хоча для прикладу у Вінниці таких понад 300. Але ефективність ОСББ доведена часом і спонукає до того, щоб позитивний досвід набував більших масштабів, адже усталена форма обслуговування житлових будинків через ЖЕКи та КРЕПи подекуди просто неспроможна успішно функціонувати. В цьому переконані члени ОСББ "Промінь", які свого часу відмовились від незадовільних послуг ЖЕКу і тепер на практиці довели, що самим господарювати набагато краще та ефективніше.

Голова ОСББ Любов Березко свого часу зуміла переконати своїх сусідів та всіх інших жильців в тому, що лише вони самі здатні утримувати будинок, а не розраховувати на те, що комунальники робитимуть це набагато краще. І не помилилась. Тепер ця багатоповерхівка є взірцевою і навіть зовнішнім виглядом позитивно відрізняється від прилеглих житлових споруд, які обслуговує ЖЕК.

– Любов Петрівна ентузіаст цієї справи та оптиміст щодо її розвитку, – зазначила начальник відділу внутрішньої політики Надія Гришенко. – У непростих умовах ОСББ "Промінь" працює і розвивається, а його керівниця окрім своїх безпосередніх обов’язків веде велику громадську роботу, будучи членом міської та обласної комісій з питань розвитку ОСББ. Її досвід є неоціненним для тих, хто зараз лише на початку створення подібних об’єднань по утриманню житлового фонду.

– Створити, зареєструвати ОСББ, а тим більше переконати людей у необхідності цієї справи досить важко, – розповіла Любов Березко. – Було важко, але все залежить від людей. Все залежить від міцності переконань членів ініціативної групи. І якщо така група сформувалась, в успіху справи не варто сумніватись. Нам легше було в тому плані, що наш будинок – колишній кооперативний, тому мешканці звикли до того, що доводиться його утримувати за рахунок власних коштів. Хоча при цьому платили й квартплату, але обслуговуванням ЖЕКу були не задоволені.

ОСББ "Промінь" працює з 2006 року. Розпочали роботу із ремонтів підвалів, внутрішньо будинкових мереж, потім приступили до ремонту даху, який успішно завершили у минулому році, витративши на це більше 100 тисяч гривень. Привели в порядок вентиляційні канали та ліфтові. Навіть самі підйомники у нас у задовільному стані, безперебійно працюють і проблем з їх утриманням немає. Робимо все за рахунок квартплати: починали з 32 копійок за квадратний метр і зараз дійшли до 1,78 гривень з урахуванням обслуговування ліфтів. Як бачите вартість утримання житла не набагато вища ніж у житлових будинках, які обслуговуються ЖЕКами. Жодних додаткових коштів з людей ми не беремо. Не має у нас і боржників. Дехто навіть сплачує наперед, розраховуючись двічі на рік. А на початку я навіть сама ходила по квартирах, збираючи квартплату. Сама й платити ходила. Таким чином дисциплінувала мешканців. А вони побачивши, що кошти не використовуються даремно, зрозуміли, що окрім них ніхто не потурбується про належний стан споруди.

Після того, як завершили ремонт покрівлі, приступили до впорядкування під’їздів. Зараз можна побачити, що ремонт ми зробили такий, що не в кожного в квартирі є щось подібне. Все робимо капітально, адже 35 років нічого подібного у будинку не було. Навіть у під’їздах ми встановлюємо пластикові вікна та двері, поновили опалення, будемо робити гарні металеві поручні на сходах.

Охайною є тут і прибудинкова територія. Біля під’їздів на клумбах ще цвітуть останні осінні квіти, встановлені лавочки для відпочинку, входи у під’їзди гарно оздоблені, акуратно пофарбовані. Тепер мешканці переймаються проблемою обмеження руху автотранспорту прибудинковою територією, її асфальтуванням.

Підтримуючи ініціативи мешканців, міський голова Олександр Саінсус подякував їм за подібний прояв такої громадянської активності, вміння самоорганізуватись та успішно господарювати.

– Ось поруч розташовано два будинки за номерами 5 та 7, – звернув увагу присутніх Олександр Дмитрович. – Останній має привабливий вигляд, благоустроєну територію. А от сусідня споруда у набагато гіршому стані. То чому б її мешканцям не перейняти досвід "Променя" – створити власне ОСББ чи приєднатись до вже існуючого? Адже кожен із нас бажає жити в кращих умовах. Користуватись усіма благами цивілізації, а не просто нарікати на те, що комунальники не виконують своїх обов’язків.

– Я живу у цьому будинку з того моменту, як він був зданий у експлуатацію, – приєднується до розмови Любов Кравченко. – Були в ЖЕКу: платили за все, але ні електриків, ні сантехніків, ні двірників ми не бачили. Коли ходили в ЖЕК скаржитись, зрозумілої відповіді жодного разу не отримували. Тому без особливих коливань вирішили створити ОСББ. І раді з того, що у нас є така Любов Петрівна, яка стала справжнім рушієм всіх наших ініціатив. А ми в свою чергу, їй допомагаємо в усьому: потрібно вийти на суботник – завжди будь ласка, допомогти в організаційних питаннях – немає проблем. Я коли розповідаю колегам по роботі про те, в якому стані перебуває наш будинок, вони заздрять, як можна організувати роботу, коли під’їзди у привабливому стані, вікна засклені, двірник якісно прибирає, сантехнік приходить за першим викликом. Ми навіть не уявляємо тепер, як може бути по іншому.

– Щоб бути керівником такого об’єднання, потрібно знайти людину, яка впорається із всім обсягом робіт, – підтримала свою сусідку Галина Бондар. – Нам з лідером поталанило. Любов Петрівна може знайти підхід до кожного: когось похвалить, когось посварить. Але то для користі справи. Її поважають та підтримують. Згадую, у якому стані були наші підвали: розбиті, занедбані, затоплені водою, щури бігали. А зараз – повний порядок, сухо, комунікації відремонтовані і щурів потравили.

Дійсно, станом житлового будинку були вражені всі представники міського керівництва. На жаль, саме таких успішних прикладів самоорганізації населення та ведення самими мешканцями господарської діяльності у Кіровограді не багато. Але все більше мешканців замислюються над тим, за що ж ми платимо комунальниками, які в силу різних причин не спроможні ефективно надавати послуги по утриманню житла та прибудинкових територій. На даний момент вихід у створенні ОСББ. Але успіх ще залежить від компетентності, відданості справі його голови. Ось у Любові Березко все йде на лад, її підтримують мешканці. Вона користується у них беззастережним авторитетом. Більше б нам таких ініціативних людей, які вміють працювати з людьми, володіють даром переконання, і головне, своїми справами доводять, що їм повірили не даремно.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35486 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua