МЕНЮ


19 квiтень 2019 - 16:51

Реконструкція ЛШМД почнеться зі створення потужного операційного блоку


16 квітня міський голова Кропивницького Андрій Райкович під час спілкування з медиками лікарні швидкої медичної допомоги визначив пріоритетні завдання, які має реалізувати управління охорони здоров’я міськради у 2019 році. Цей напрямок складний, але був і лишається одним з пріоритетних в роботі Андрія Райковича. І це не лише гучні слова, адже за 2015 – 2018 роки у Кропивницькому в модернізацію медичної галузі вкладено чимало: запрацювали капітально відремонтовані пологовий будинок та відділення консервативної гінекології, що в ньому розташоване, інсультний, хоспісний, гемодіалізний центри, сучасне дитяче інфекційне відділення в ЦМЛ на Фортечних валах – комфортне, боксоване, тепле, також у місті тепер є кілька нових сучасних амбулаторій. Медичні заклади отримали вартісне обладнання на десятки мільйонів гривень.

– У нас є програма розвитку медицини, розрахована на 5 років, вона відповідає потребам громади, бо створювали її спільно з професійними лікарями. Ми чітко, крок за кроком слідкуємо нею – зауважив міський голова – В цьому році ми продовжуємо тримати курс на підвищення якості медичних послуг, на модернізацію лікувальних закладів. Нам треба ще чимало зробити, щоб наші медики мали можливість працювати за європейськими стандартами.

Пріоритетним завданням залишається реанімація МСЧ-19. Споруда медсанчастини – одна з найновіших у нашому місті, але її потужності зовсім не використовуються. А мікрорайон Кущівки знаходиться не так далеко від центру, і туди регулярно курсує комунальний транспорт, тому проблем дістатися до лікарні не буде. Тож нині, за словами Райковича, необхідно грамотно вирішити, чим і як наповнити цю лікарню, аби заклад наповну служив громаді міста.

Зміни чекають на лікарню швидкої медичної допомоги. Оскільки ця лікарня є базовою у Кропивницькому та має міцні хірургічні традиції, фахівці закладу поставили питання про те, що на його базі необхідно створити власний операційний блок.

– Ми обов’язково розпочнемо роботу в цьому напрямку, – запевнив міський голова. – Я буквально кілька місяців тому був в онкодиспансері, де під операційний блок віддано цілий поверх, в якому є 5 чи 6 операційних, оснащених за останнім словом сучасної хірургії. Ми в цьому році також розробимо проект нового операційного блоку на базі ЛШМД, а вже з наступного – почнемо його інтенсивно будувати. Ми створимо потужний операційний блок з лінійкою операційних, із сучасною лікувальною та діагностичною апаратурою. Реконструкція лікарні почнеться саме з його будівництва.

Разом з тим, за словами міського голови, в місті вже не так гостро стоїть питання будівництва житла для медиків. В новозбудованій за кошти міського бюджету багатоповерхівці на 54 квартири по вулиці Жадова десять квартир буде виділено саме для провідних медиків міста, які потребують житла.

Втім, проблеми в галузі охорони здоров’я залишаються, враховуючи реформу, недостатність субвенції на заробітну плату медикам. А місто ще реалізує кілька масштабних проектів. Це і будівництво “арки” по вулиці Ельворті, ЦНАПу в форматі “прозорий офіс”, будівництво доріг та тепломодернізація Кропивницького. Планів чимало, на їх реалізацію необхідний чималий фінансовий ресурс. Тому розраховуємо на допомогу держави, аби все заплановане на благо громади міста реалізувалось.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4104 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua