МЕНЮ


24 квiтень 2015 - 10:13

Суддю з кіровограда визнали порушницею присяги


Таке рішення ухвалила позавчора стосовно судді Ленінського районного суду Світлани Льон тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції – орган при Вищій раді юстиції, створений на підставі Закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", ухваленого парламентом рік тому.

Зайнялася Світланою Льон столична спецкомісія завдяки прокуратурі Кіровоградщини, котра поклопотала про проведення стосовно неї та ще дев’яти суддів області перевірок.

Щодо одного з них – судді Бобринецького райсуду Олега Бевза – комісія ще раніше дійшла висновку про порушення ним присяги. Відповідно до цього документа, ухваленого комісією 27 березня 2015 року, суддя Бевз своєю постановою від 17 січня 2014-го безпідставно позбавив на три місяці права керувати транспортом одного з учасників Автомайдану, які 29 грудня 2013-го влаштували автопробіг до президентського маєтку в Межигір’ї. Цей висновок спецкомісія направила до Вищої ради юстиції, яка має вирішити, чи гідний Олег Бевз і надалі служити Феміді (ВРЮ має право звертатися до парламенту з поданнями про звільнення суддів).

Що ж стосується висновку стосовно судді Льон, його спецкомісія ще не оприлюднила. Відомо лише, що і в ньому ідеться про несправедливу санкцію, вжиту суддею до учасника мирних акцій протестів, що відбулися у листопаді 2013 року – лютому 2014-го.

Решта вісім суддів Кіровоградщини, про перевірки яких поклопотала прокуратура Кіровоградщини, ще чекають того часу, коли ними займеться висока комісія.

Віктор ІВАНЕНКО
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34012 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua