МЕНЮ


23 квiтень 2021 - 19:35

Святкуємо Великдень удома!
Підготовка до відзначення православними християнами великодніх свят стала головною темою порядку денного засідання міської комісії зі сприяння дотриманню законодавства про свободу совісті та релігійні організації під головуванням секретаря міської ради Олега Колюки в середу – 21 квітня.

– Цьогоріч святкування, як і торік, відбуваються в умовах карантину. Епідемічна ситуація в місті залишається складною. Є великі ризики переходу області до «червоної» зони. Тому священнослужителям рекомендовано утриматися від організації заходів за участі великої кількості людей, – наголосив Олег Колюка.

Засідання комісії відбулося без священнослужителів, оскільки ще другого квітня під час зустрічі Олега Колюки з керівниками релігійних організацій Кропивницького, представниками комунальних підприємств, правоохоронцями детально обговорили всі питання підготовки до відзначення Великодня та необхідності дотримання протиепідемічних умов та обмежень.

Під час зустрічі секретар міської ради дав необхідні доручення щодо благоустрою прилеглих до храмів територій, відновлення зовнішнього освітлення біля культових споруд, забезпечення охорони громадського порядку у святкові дні.

– Через зменшення кількості вірян, які відвідують храми, громадський транспорт працюватиме у звичайному режимі. Наступного тижня будуть підготовлені листи релігійним організаціям з рекомендаціями дотримуватися протиепідемічних вимог під час святкування Великодня, – підкреслив секретар міської ради.

Крім того, члени комісії розглянули релігійну ситуацію в Кропивницькому за 2020 рік та зміни в діяльності релігійних громад, викликані необхідністю дотримуватися карантину. За інформацією головного спеціаліста відділу комунікацій з громадськістю Світлани Стешенко, на території Кропивницької об'єднаної територіальної громади зареєстровано 89 релігійних громад, 4 релігійні організації, 3 місії та 1 чоловічий монастир. З них православних релігійних громад – 37, католицьких – 1, протестантських – 41, іудейського віросповідання – 5, мусульманських – 3, Свідомості Крішни – 1, громад, що не мають центрів, – 1. Для задоволення духовних потреб вірян релігійні громади використовують 24 культові споруди, п’ять із них є пам’ятками архітектури.

– У Кропивницькому в цілому мирно співіснують різні конфесії. На території міста не зафіксовано фактів порушення вимог чинного законодавства на релігійному ґрунті, проявів міжконфесійного протистояння або втручання представників різних релігійних конфесій у справи інших, – зазначила Світлана Стешенко.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39133 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua