МЕНЮ


14 вересень 2012 - 11:37

Свято вулиці письменника-земляка


25 років тому одну з вулиць Масляниківки було названо на честь Івана Кіндратовича. Цьогоріч шостого вересня виповнилося 115 років від часу його народження. У зв’язку з цим тамтешній актив на чолі з депутатом міської ради Вадимом Дригою та завідувачем міської бібліотеки-філії № 7 Ларисою Бардаковою вирішив провести день вулиці Івана Микитенка. А почесним гостем на свято запросити сина Івана Микитенка Олега Микитенка.

Він – кандидат філологічних наук, багаторічний керівник журналу іноземної літератури "Всесвіт", заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. М. Лукаша, нагороджений орденом Дружби народів, автор книг "В червоних лавах. З історії міжнародних зв’язків української радянської літератури", "Шляхами дружби", понад двохсот статей у збірниках, періодиці, автор перекладів більш ніж двадцяти книг з чеської, словацької, російської, італійської мов і санскриту.

Заходи, присвячені 115-річчю Івана Микитенка, розпочалися задовго до свята вулиці його імені. Нещодавно Вадим Дрига організував поїздку голів кількох квартальних комітетів до музею Івана Микитенка в село Рівне, а згодом – поїздку на запрошення Олега Микитенка до нього додому, у Київ. Звідти кіровоградці привезли багато книжок і журналів, які Олег Іванович передав для кількох навчальних закладів та бібліотек. За свій кошт Вадим Дрига виготовив на будинки вулиці Івана Микитенка таблички зі світлиною Івана Кіндратовича. На ній же депутат міської ради організував встановлення критої автобусної зупинки (усього невдовзі їх буде шість), а також замовив виготовлення меморіальної дошки Іванові Микитенку, яку було вирішено встановити на місцевій ЗОШ № 33.

Напередодні відзначення дня вулиці Івана Микитенка до нас завітав й Олег Микитенко разом із сином Юрієм та онуком Тарасом. Олег Іванович побував у селі Рівному, відвідав присвячений його батькові шкільний музей у тамтешній школі № 2, побував на хуторі Іванці, де мешкали батьки і старші члени роду Микитенків. Згодом зустрівся зі школярами Кіровоградської ЗОШ № 33, студентами-філологами КДПУ ім. Володимира Винниченка, прихильниками його й батькової творчості – в ОУНБ ім. Дмитра Чижевського, оглянув разом зі своїми супутниками наше місто.

А вже восьмого вересня – під час свята вулиці Івана Микитенка – Олег Іванович у бібліотеці-філії № 7 зустрівся з керівниками міських книгозбірень і розповів їм про життя і творчість свого батька. Узяв участь у відкритті меморіальної дошки на школі № 33. Під час цього заходу міський голова Олександр Саінсус вручив Олегові Івановичу сувенірний телефонний довідник-путівник "Паспорт кіровоградця" і квіти, а також висловився за присвоєння масляниківській школі імені Івана Микитенка.

Про непересічність цього письменника і драматурга говорили також голова Ленінської районної в місті ради Валерій Заботкін, Вадим Дрига, директор ЗОШ № 33 Світлана Колосова, заступник начальника обласного управління культури і туризму Олег Бабенко, голова міської ветеранської організації Віталій Вієвський та сам Олег Микитенко. А потім відбулися концерт за участі аматорського хору "Калина" під керівництвом Анатолія Чечеля та членів літературного об’єднання "Євшан", нагородження переможця та призерів конкурсу на найкращий двір вулиці Івана Микитенка.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Анатолія САРЖЕВСЬКОГОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38327 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua