МЕНЮ


29 травень 2020 - 11:47

Торгівлю у наметах дозволено


26 травня підприємці наметових ринків у Кропивницькому прийшли на площу перед міською радою, щоб вимагати дозволу на початок роботи своїх яток. Акція передувала сесії міської ради, і її учасники мали намір висловити свої претензії депутатам.

На думку власників наметів, розташованих поряд із Колгоспним ринком та ринком «Черемушки», по вулиці Преображенській перед ТЦ «Мурай» і ринку КП «Ринково-побутові послуги», пом’якшення умов карантину в Україні дозволяє їм відкрити свої торговельні місця після більш як двомісячної перерви.

– Для того, щоб вирішити питання, не потрібно влаштовувати публічні акції, – звернувся до представників бізнесу міський голова Андрій Райкович. – Натомість необхідно сісти за стіл переговорів і конструктивно, крок за кроком опрацювати всі деталі відкриття таких торговельних точок, передбачити необхідні протиепідемічні заходи, опрацювати схему роботи, засоби безпеки продавців і ступінь загрози здоров’ю мешканців міста. А після знайдення відповідей на ці життєво важливі в умовах карантину питання можна говорити про початок роботи.

Підприємці погодилися з такою позицією міського голови. Зустріч у форматі відкритої розмови призначили відразу по завершенні сесії міської ради.

Діяльність наметових ринків на території Кропивницького справедливо викликає нарікання у багатьох мешканців міста. Їх зовнішній вигляд точно не є окрасою міста. Але сьогодні мова йде про виживання сотень родин кропивничан, для яких торговельні намети – єдине джерело існування. І це підкреслив міський голова Андрій Райкович у розмові з підприємцями:

– Сьогодні нам усім карантин диктує правила життя. На жаль, епідемічна ситуація у Кропивницькому погіршилася після послаблення протиепідемічних заходів. Нещодавно в інфекційному відділенні було 25 хворих, сьогодні їх кількість зросла до 53-х. За основним показником, що дозволяє пом’якшити карантин, – кількістю інфікованих за останніх сім днів на 100000 населення ми маємо індекс майже 11 із 12 максимальних. Це – межа. У такій ситуації ні міська влада, ні ви не зацікавлені у тому, щоб дати хоч найменший шанс коронавірусу поширюватися, бо мова йде про життя і здоров’я ваше, ваших родин, усіх кропивничан. Але ми добре розуміємо, що ця робота вам потрібна як повітря. Ми також усвідомлюємо, що маємо вас підтримати у такий складний період. Для цього усі повинні діяти за єдиним чітким алгоритмом.

За пропозицією міського голови, по кожному наметовому ринку буде складено схему розташування торговельних точок, передбачено входи і виходи, забезпечено контроль кількості покупців, яка не має перевищувати норму: 10 квадратних метрів – на одну людину, температурний скринінг працівників ринку, засоби індивідуального захисту, дезінфектори.

Правила нескладні, але їх чомусь не скрізь дотримуються у стаціонарних закладах торгівлі. Про це свідчить велика кількість зауважень і приписів від спеціалістів Держпродспоживслужби та поліції. Тож контроль за торгівлею в Кропивницькому різко підвищиться. А з 27 травня фахівці Держпродслужби отримали право рейдових перевірок не тільки продуктових, а й промислових ринків.

А поки що власники торговельних наметів мають затвердити і подати в управління торгівлі та побутового обслуговування населення схеми своїх ринків, відповідно до карантинних норм облаштувати свої робочі місця.

Після встановлення наметів їх перевірить комісія міської ради і у разі відсутності зауважень дасть «добро» на початок роботи.

– Заслуговує поваги те, що ви прийшли не просити шматок хліба, а надати вам можливість його заробити, – підкреслив Андрій Райкович. – Я беру на себе таку відповідальність. Але попереджаю: пріоритетом для нас була і залишається безпека містян. Тому найменше недотримання обумовлених правил стане приводом для припинення торгівлі.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37755 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua