МЕНЮ


28 вересень 2012 - 11:43

Тримайте дівоче прізвище матері в таємниці!


Днями у міліцію міста Олександрії звернулася 33-річна Наталія С., місцева жителька, з проханням розшукати шахраїв, які викрали з її рахунку в банку 4000 гривень. Ось що з’ясували правоохоронці при спілкуванні із заявницею.

Виявляється, незадовго до цього подруга Наталки Олена попросила допомогти у продажу шафи. Зокрема, Олені, яка продавала предмет меблів через інтернет, була потрібна Наталчина кредитна карта, а точніше, її реквізити – щоб покупець переказав на картковий рахунок гроші. Наталія не відмовила. А того ж дня їй зателефонувала якась жінка, відрекомендувалася бухгалтером такого-то підприємства, сказала, що хоче придбати шафу, і попросила повідомити паспортні дані, номер кредитної карти та дівоче прізвище матері. Наталка поділилася цією інформацією. А через годину вирішила дізнатися, чи переказали на її картковий рахунок гроші за шафу. "Зайшовши" з цією метою на сайт свого банку, Наталія виявила, що з рахунку зникли й ті гроші, які були…

Оскільки при оформленні в банку платіжної карти клієнта зазвичай просять назвати дівоче прізвище матері, яке пропонується використати як пароль доступу до рахунку, неважко здогадатися, яким чином шахраї обікрали Наталію.

Способів заволодіння грішми з чужих платіжних карт дуже багато, та всі вони передбачають використання персональних даних жертв. Тому спеціалісти радять усім, хто користується платіжними картами, дотримуватися таких елементарних правил безпеки: не залишати платіжні карти без нагляду; нікому не повідомляти пароль від сервісу, який дозволяє розпоряджатися коштами, наприклад, від інтернет-банку або електронного гаманця; зберігати папірець із PIN-кодом карти окремо від самої карти; пам’ятати, що жоден банк і жоден сервіс ніколи не попросять клієнта вислати електронною поштою пароль доступу до рахунку; регулярно перевіряти стан свого рахунку; користуватися послугою SMS-банкінгу; не зберігати всі гроші на одній карті. Якщо ж вас попросили надіслати пароль або інші дані платіжної карти, не робіть цього, а одразу телефонуйте до банку та запитайте, що це означає.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37942 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua