МЕНЮ


class="cn_news_even">
21 квiтень 2016 - 08:56

У пам’ять про подвиг героя


У Кіровограді 20 квітня на будинку, в якому мешкав загиблий в боях на сході України воїн-спецпризначенець Дмитро Придатко, було відкрито меморіальну дошку на його честь. Відтепер вона буде нагадувати мешканцям вулиці, яка віднедавна носить ім’я героя, якою ціною оплачуються мир і спокій в рідному домі. Вже зараз тутешні мешканці розпочали встановлювати на своїх будинках таблички з новою назвою вулиці.

26-річний старший розвідник-снайпер групи спецпризначення 3-го полку спецпризначення сержант Дмитро Придатко загинув 29 серпня 2014 року під час мінометного обстрілу під Іловайськом, коли українські військові виходили з оточення "зеленим коридором", а противник порушив домовленості.

Указом Президента України у березні 2015 Дмитра посмертно нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Командир полеглого воїна підполковник В’ячеслав Ізотов розповів, що пройшов із Дмитром нелегкими шляхами війни, починаючи з першого бою у Донецькому аеропорту. На нього завжди можна було покластися, як на справжнього друга, людину мужню і відповідальну. Він виконував покладені на нього завдання, першим приходив на виручку своїм друзям. Про Дмитра можна сказати багато добрих слів, і таким він назавжди залишиться у пам’яті всіх, хто його знав.

– Ми разом з ним були під Іловайськом, разом виконували бойове завдання, – зазначив командир. – Він себе геройськи проявляв навіть, здавалось би, у безнадійних ситуаціях. Коли виходили з оточення так званим зеленим коридором, який російський агресор перетворив на кривавий, Дмитро врятував життя не одному солдату – до останнього моменту намагався вивезти з-під обстрілу своїх побратимів. Добре, що на його честь названо вулицю, адже Дмитро заслужив своїми героїзмом, відвагою та вірністю Україні.

Дмитро Придатко проходив строкову військову службу у Кіровоградському 3-му полку спецпризначення. Потім служив за контрактом. Але в якийсь момент вирішив відійти від військової служби. Але коли була оголошена перша хвиля мобілізації, не вагаючись пішов у військкомат та повернувся до рідної частини. Тоді нашому війську були дуже потрібні добре підготовлені спеціалісти. А Дмитро саме таким і був. Служив чесно і віддано, заслужив повагу товаришів. Тепер вони прийшли вшанувати його пам’ять, низько вклонитися батькам за те, що виховали такого гарного сина.

– Я знав Дмитра з 2007 року, разом долали нелегкі військові будні, разом і воювали, – сказав товариш героя Микола Бончук. – В тому, що він відразу повернувся до війська після першої хвилі мобілізації, не було нічого дивного, адже це була людина обов’язку та честі, справжній патріот і вірний син України. Ми часто будували плани на майбутнє. І Дмитро твердо вирішив, що остаточно пов’яже своє життя з армією. Але не судилось – смерть його настигла, як справжнього воїна, у бою.

На відкриття меморіальної дошки зібрались близькі, рідні загиблого, його військові-побратими. Теплі слова вдячності за сина-героя батькам висловили секретар міської ради Сергій Бойко, депутат міської ради Сергій Кріпак. Власний вірш, присвячений мужньому воїну, прочитала учениця ЗОШ №30 Анастасія Бурлака.

Право відкрити меморіальну дошку було надане батькові Дмитра Придатка – Миколі Петровичу та дружині Анастасії.

Освятив меморіальну дошку єпископ Кіровоградський та Голованівський Української православної церкви Київського патріархату Марк.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 Погода, Новости, загрузка...
pgt 0.37447 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua