МЕНЮ


6 листопад 2015 - 11:29

У режимі жорсткої економії


Опалювальний сезон у Кіровограді розпочався вчасно. Вже із 12 жовтня, як тільки температура за вікном впродовж трьох днів перестала підніматися вище 8 градусів тепла, обидва кіровоградських теплогенеруючих підприємства запустили котли.

Про це повідомили начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Олександр Хачатурян і заступник директора ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” Анатолій Таран та директор КП “Теплоенергетик” Тетяна Соколенко на пресконференції у вівторок.

Початок опалювального сезону для тепловиків завжди проходить достатньо напружено, і причина тому – локальні пориви на зовнішніх теплових мережах після заповнення їх гарячою водою під тиском, зазначив Олександр Хачатурян. Станом на третє жовтня сім житлових будинків у Кіровограді залишалися без тепла. Але всі об’єкти соціальної сфери тепло отримали вчасно.

– Подібна ситуація для початку опалювального сезону традиційна, адже триває збалансування системи теплових мереж, – каже Олександр Хачатурян. – Наслідки аварій намагаємось ліквідувати швидко. Для цього на теплогенеруючих підприємствах цілодобово чергують аварійні бригади.

Олександр Хачатурян наголосив, що уряд націлює тепловиків і населення на жорстку економію. Тобто, якщо температура повітря підвищуватиметься – потужність котлів суттєво знижуватимуть, а то і зовсім їх відключатимуть. Для споживачів тепла будуть здійснювати перерахунки вартості послуги.

Гострою, за словами Олександра Хачатуряна, залишається і проблема розрахунків теплових підприємств за спожитий газ. Хоча кіровоградські тепловики зуміли дещо зменшити заборгованніть за минулий опалювальний сезон. Так, КП “Теплоенергетик” заплатило 13,5 мільйона гривень боргу, а ДП “Кіровоградтепло” – 4,4 мільйона.

Крім того, із серпня цього року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, сто відсотків коштів, які надходять на рахунки теплових підприємств, перераховуються НАК “Нафтогаз” за спожитий природний газ. Тож підприємствам доводиться скрутно із виплатою заробітної плати своїм працівникам. Рятує те, що вони зуміли запастись будівельними і виробничими матеріалами, й завдяки цьому ресурсу є можливість швидко і вчасно ремонтувати теплові мережі.

У той же час зросла заборгованість населення за тепло. Порівняно з початком опалювального сезону 2014 – 2015 року на початок нинішнього вона збільшилася на 4,5 мільйона гривень.

За словами Олександра Хачатуряна, підприємства поки що компенсують заборгованість за власний кошт. Хоча грошей хронічно не вистачає. Тому керівники теплогенеруючих підприємств наполягають на тому, щоб населення оформляло субсидії.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35971 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua