МЕНЮ


7 жовтень 2016 - 09:06

Уранці гроші – ввечері газ


Теплогенеруючі підприємства Кропивницького – КП “Теплоенергетик” і ДП “Кіровоградтепло” ТОВ ЦНТІ УНГА – повністю підготувались до опалювального сезону та отримали акти готовності до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року. Про це журналістам на прес-конференції у міській раді повідомили директор комунального підприємства Тетяна Соколенко і заступник директора підприємства ДП “Кіровоградтепло” Анатолій Таран.
При цьому керівники теплопостачальних підприємств міста наголосили, що запорукою успішного початку опалювального сезону та подальшого надання якісних послуг є своєчасні розрахунки підприємств за спожитий природний газ з НАК “Нафтогаз України”.
– Жорсткою умовою підписання договорів з боку газопостачальних організацій є стовідсоткове погашення заборгованості за природний газ, спожитий у попередні роки, та проведення передоплати для постачання природного газу протягом жовтня 2016 року, – зазначив Анатолій Таран. – Нині ж стан розрахунків споживачів ДП “Кіровоградтепло” перебуває на критичній межі: борг фізичних осіб перевищує 30 мільйонів гривень, це найбільша заборгованість населення за останні роки.
Борг абонентів КП “Теплоенергетик” становить понад 7 мільйонів гривень. Перед початком минулого опалювального сезону заборгованість споживачів становила 4,5 мільйона гривень. Тож тенденція до зменшення боргів не прослідковується.
Досі не відбулось погашення різниці в тарифах як для побутових споживачів, так і для бюджетних організацій з боку держави. Тут “Кіровоградтепло” мало б отримати на свій рахунок 50 мільйонів гривень, а “Теплоенергетик” – 48 мільйонів гривень.
При такому рівні заборгованості підписання договорів на постачання газу й отримання лімітів на газ стає не просто проблематичним, а майже нереальним. Отже, нині потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб у найкоротші терміни скоротити заборгованість.
Щодо укладання договорів про реструктуризацію боргів. Тепловики кажуть, що у цьому питанні завжди йшли назустріч людям. Зараз же наполягають, щоб споживачі погасили свої борги у десятиденний термін. Інакше з ними будуть розмовляти вже у судах. А виконання рішень будуть здійснювати як державні виконавчі органи, так і приватні колекторські організації.
Також Тетяна Соколенко повідомила, що мешканці селища Нового будуть отримувати тепло від старої енергозатратної котельні, яка повністю підготовлена до подачі тепла споживачам. Встановлення у селищі нової міні-котельні поки що знаходиться на стадії виготовлення проектно-кошторисної документації. Директор КП “Теплоенергетик” сподівається, що у бюджеті на наступний рік буде закладено кошти безпосередньо для виконання будівельних робіт.
Також заступник директора ДП “Кіровоградтепло” Анатолій Таран звернув увагу журналістів на той факт, що почастішали випадки крадіжок майна підприємства. Крадуть все – від кришок люків до обладнання теплопунктів. При цьому мешканці міста іноді стають свідками таких злочинів. Але навіть до поліції зателефонувати не намагаються. Особливо кричущим став випадок, коли влітку з теплопункту викрали щойно відремонтований котел. Про злочин було терміново повідомлено у поліцію, надані матеріали з камер відеоспостереження, де видно навіть автомобільні номери транспорту викрадачів. Але злодіїв так і не знайдено. Анатолій Таран також повідомив, що за два останніх роки мали місце 43 випадки крадіжок, але розслідуваний був лише один. Тож він закликав кропивничан бути пильними, щоб із дворів не вивозили майно з теплопунктів, металеві кришки люків чи труби з підвалів, щоб потім не скаржитися низьку якість теплопостачальних послуг.
Оксана ВерстюкДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33841 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua