МЕНЮ


7 грудень 2001 - 16:59

УРЯД ГРОШІ ТАК І НЕ ЗНАЙШОВ. ЇХ ВИМУШЕНА ШУКАТИ КІРОВОГРАДСЬКА МІСЬКА ВЛАДА


Мова йде про те, що згідно зі змінами, внесеними до закону України про Державний бюджет на 2001 рік, з першого липня фінансування пільг і субсидій на тверде паливо та скраплений газ має проводитись за рахунок цільових субвенсій саме з Державного бюджету. Прийнявши це рішення, народні депутати зобов’язали Кабінет Міністрів розробити механізм виплати таких субвенцій.

Слова, винесені у заголовок жовтневої публікації, можна повторити і зараз: рішення прийняли, а грошей немає й досі.

Кіровоградський міськвиконком неодноразово звертався до обласної державної адміністрації, безпосередньо до Кабінету Міністрів, це питання не раз піднімалось на селекторних нарадах, які проводить уряд, однак чомусь і досі воно не вирішується.

Люди ж, які мають право на такі пільги та субсидії і, звісно, не мають коштів, аби придбати вугілля та скраплений газ за повною вартістю, постійно звертаються до міської влади, пишуть скарги до облдержадміністрації. Їм не зрозуміло, як це так: пільга у них є, держава гарантує право на цю пільгу, але грошей не дає.

Оскільки на вулиці вже зима, міська влада пішла на вимушений крок: незважаючи на великі проблеми у власному бюджеті, “нашкребла” (за висловом заступника міського голови Ігоря Фурманова)140 тисяч гривень, аби спрямувати їх на фінансування згаданих пільг і субсидій. Рішення це затвердили депутати міської ради на позачерговій сесії.

Виділеної суми недостатньо для всіх пільговиків, потрібно набагато більше. Але, віднайшовши ці гроші, наголосив у своєму виступі на сесії Ігор Фурманов, ми допоможемо хоча б якійсь кількості людей, — у надії на те, що держава врешті-решт виконає свою обіцянку і уряд знайде необхідні кошти. Хоча б у грудні.

— Те рішення, яке ми прийняли на сесії, — підкреслив на прес-конференції у міськвиконкомі Ігор Олександрович, — це, якщо хочете, крик відчаю. Ми не мали права цього робити. І не повинні були робити. Бюджетний кодекс України, котрий набрав чинності цього року, передбачає, що не можна фінансувати з місцевого бюджету ті видатки, які передбачені з Державного. Але що робити? Грошей уряд не дає. То що, людям, які не мають змоги придбати паливо, замерзати?

Ольга ПилипенкоДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40424 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua