МЕНЮ


18 березень 2018 - 10:25

Відповідальні, сумлінні й справжні професіонали


Цієї неділі комунальники відзначатимуть своє професійне свято – День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. Ці люди виконують вкрай необхідну справу, щоб життя кожного з нас було комфортним та безпечним. Робота у них важка і відповідальна.
Напередодні свята кореспонденти “Вечірньої газети” побували на одному з комунальних підприємств Кропивницького – “Універсал-2005".
Нинішня зима видалась для його працівників досить напруженою. Але начальник КП “Універсал-2005" Віктор Панішко задоволений тим, як впорались із наслідками негоди його підлеглі. Працювали в три зміни. Багато в чому допомогла придбана за кошти міського бюджету нова техніка – сміттє- та снігоприбиральні машини, трактори, вантажні автомобілі.
Заступник начальника Людмила Царенко, яка віддала комунальній сфері нашого міста 40 років життя, розповідає:
– Працюють у нас дуже відповідальні люди. Трудяться самовіддано. Складено цілодобові графіки чергування. Щодня на маршрути випускаємо чотири піскорозкидачі, навантажувач. Якщо виникають складні погодні умови, ми викликаємо на роботу всіх. Радіємо з того, що нам закупили нову техніку – три автомобілі МАЗ, два автомобілі “Глобус”, чотири трактори МТЗ. Колектив у нас чудовий. Немало робітників, що трудяться на підприємстві все життя, є династії. Приходить на роботу і молодь. Взагалі, для такої роботи, як наша, потрібен талант. Тут не вийде працювати так-сяк. Усі викладаються на повну. Щоб згуртувати наш великий колектив, чимало зусиль доклав начальник Віктор Панішко. Дуже відповідальний головний інженер Ігор Тюрін. Чимало працівників все своє трудове життя віддали підприємству. Ось Василь Овчаренко пропрацював у нас сорок років. Трудиться на грейдері Василь Мокренчук. Пішов стежкою батька син Руслан. На “Глобусі” працюють Василь Сало і його син Олег. Віктор Слободянюк, Олександр Маковій, Олександр Проценко також представники тих родин, які працюють на нашому підприємстві. Нова техніка досить складна, буквально нашпигована електронікою. Але молодь добре на цьому розуміється. Як тут не похвалити Романа Тарасюка, Олександра Волошина? А Олександр Головатий – наш ветеран. Йому вже сімдесят, але вік не заважає йому трудитися сумлінно.
Поспілкувались із водієм Олексієм Пилипенком та механізатором Віталієм Наумочкіним.
– Я працюю на автомобілі “Глобус”, – розповів Олексій Федорович. – Взимку посипаю дороги протиожеледною сумішшю, відгортаю сніг, а влітку машину переобладную і прибираю вулиці. Всі наші робітники об’єднані в чотири бригади. Чергуємо ми по 12 годин. Коли був сніг, то виходили на прибирання всі без винятку і, на мою думку, спрацювали відмінно. Я на підприємстві – більше 30 років. Роботу свою люблю, хоча вона і складна, і напружена. Але я отримую від неї задоволення.
– А я з родини механізаторів, – приєднується до розмови Віталій Наумочкін. – Родом із села Костомарівки Бобринецького району. Мій батько і обидва діди працювали механізаторами. І я опанував цю професію. Спочатку працював у себе в селі, а коли переїхав жити у Кропивницький, то відразу влаштувався на це комунальне підприємство і вже десять років тут працюю. Зараз труджусь на тракторі МТЗ–85 – в цьому році пересів на новенький. Загалом, роботою задоволений. Поряд працюють чудові люди – досвідчені, вимогливі.
Прибирання вулиць, утримання пішохідних містків, доріг, вивезення сміття, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, а взимку – прибирання снігу з вулиць міста. Все це – далеко не повний перелік робіт, які виконують працівники підприємства. Вони стараються, щоб було в нашому місті затишно.
– Любимо, коли чисто, – кажуть комунальники. – Буває, їдеш рано-вранці після прибирання і душа радіє: машин ще немає, а ми вже впорались. На роботу люди їхатимуть чистими вулицями, і в них буде гарний настрій.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38986 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua