МЕНЮ


28 вересень 2012 - 12:00

Вчись! Працюй! Рідне місто з нами будуй!


Святкова програма була насиченою, видовищною і різноманітною – крім традиційних заходів, було чимало й концептуально нових, при цьому вони проводилися не лише на площі Кірова та майдані перед приміщенням міської ради, а й на Дворцовій та у парку Ковалівському, де й працював мобільний центр профорієнтації Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.

Робота мобільного центру була побудована таким чином: впродовж дня послуги з професійної орієнтації одночасно могли отримати всі, хто відпочивав у Ковалівському парку.

Для дітей різних вікових категорій спеціалістами відділу профорієнтації Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості проводилися різноманітні профорієнтаційні ігри та конкурси.

Діти середнього шкільного віку брали участь у вікторині “Знавці професій”. Вони розділилися на дві команди, які змагалися між собою у конкурсах “Дешифрувальник”, “Чий інструмент?”, “Відгадай професію”. Зазвичай ігри не залишають нікого байдужим. Діти пізнають чимало нової інформації про світ професій, демонструють свої знання та мають можливість поміркувати і самостійно визначити, які саме здібності потрібні для тієї чи іншої професії, чи володіють вони такими якостями та ін. Крім того, мають змогу оцінити свої знання.

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку брали участь у конкурсах малюнків на папері "Професії нашого міста". Найактивніші учасники отримали заохочувальні призи.

Зі старшокласниками проводилися профорієнтаційні бесіди, під час яких присутні отримали інформацію про світ професійної праці, вимоги та особливості сучасного ринку праці; ознайомилися з формулою вдалого професійного вибору; обрали найбільш значимі для кожного мотиви вибору професії; дізналися про типові помилки при виборі професії, поради щодо їх уникнення. Крім того, дізналися про послуги, які надає служба зайнятості, її можливості щодо сприяння працевлаштуванню молоді, у т.ч. із використанням нових мобільних методів інформування (система автодозвону, мобільні сервіси, надсилання SMS-повідомлень з вакансіями, регіональний Wеb-портал, Інтернет-портал “Труд”). Ті, хто вже обрав професію, ознайомились з мережею навчальних закладів Кіровоградської області.

Також усі бажаючі мали можливість оцінити свої професійні нахили з допомогою профорієнтаційних методик під час індивідуальних консультацій, за результатами яких кожна дитина отримала роздруковані результати та практичні і методичні рекомендації щодо вибору професії.

Великий інтерес дітей викликали кольоровий професійний гороскоп та орієнтир у світі професій, які були розміщені в консультаційному пункті. Завдяки їм діти дізнались про професійні рекомендації для свого знаку зодіаку та знаків своїх близьких і знайомих. Діти охоче переглядали папки з описами популярних професій та презентаційно-іміджеву продукцію.

Подібні профорієнтаційні заходи спрямовані на усвідомлення молоддю складових успішної професійної самореалізації і кроків щодо її здійснення. Під час гри відбувається активізація інтересу підлітків до вибору професії, стимуляція професійного самовизначення дітей, самооцінка професійних і життєвих перспектив. Ігри допомагають створити доброзичливі умови для визначення інтересів і схильностей дітей, ознайомлення з елементами професіограм, розширення уявлень про професії і професійно важливі якості, отримати зворотний зв’язок у процесі профорієнтаційного інформування учнів.

К.ЛЮТІКОВА,
начальник відділу профорієнтації Кіровоградського міськрайонного центру зайнятостіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41173 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua