МЕНЮ


26 березень 2004 - 14:52

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН "ПРО ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ"


Виборчий процес, згідно з новим Законом, розпочинається за 120 днів до дня виборів. Для їх проведення територія України поділяється на 225 територіальних виборчих округів. Не пізніше, як за 60 днів до дня виборів Центрвиборчком формує територіальні виборчі комісії. Закон також передбачає, що для голосування на виборчих дільницях використовуватимуться прозорі скриньки. За Законом, виборчий фонд партії (блоку) має один накопичувальний рахунок, на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії партії (блоку), а також поточні рахунки, з яких здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію. Виборчий фонд партії формується за рахунок коштів партії чи партій, що входять до виборчого блоку, а також добровільних внесків фізичних осіб. Закон забороняє робити добровільні внески іноземним громадянам та особам без громадянства, анонімним жертводавцям. Документ визначає порядок висування і реєстрації кандидатів у депутати, зокрема, їх може висувати партія, яка зареєстрована в установленому порядку не пізніше, як за один рік до дня виборів, або виборчий блок партій, за умови, що до його складу входять партії, зареєстровані також не пізніше, як за рік до дня виборів. Висування кандидатів здійснюється у вигляді виборчого списка від партії чи блоку. Черговість кандидатів у списку визначатимуть з'їзди партій. Згідно з прийнятим Законом, партія чи блок повинні внести грошову заставу в розмірі, яка нині становить 500 тисяч гривень. Ця застава повертається партіям чи блокам, які взяли участь у розподілі депутатських мандатів. Грошова застава, внесена партією, що не взяла участі в розподілі депутатських мандатів, тобто не пройшла у Верховну Раду, у восьмиденний строк із дня офіційного оприлюднення результатів виборів перераховується в державний бюджет України.

Законом визначено ряд заборон, що стосуються розміщення політичної реклами у громадському транспорті. Також заборону бути офіційним спостерігачем від партії для члена виборчої комісії, посадової особи.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37432 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua