МЕНЮ


15 квiтень 2019 - 11:18

Весняні небезпеки на присадибних ділянках


При наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагайтеся не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю інших.

До початку використання будь-якого хімічного препарату надіньте одяг, що захистить усі частині тіла в повному обсязі, гумові рукавички та засоби захисту органів дихання (респіратор або «пелюстку»), захистіть очі окулярами. Під час застосування хімпрепарата не вживайте їжу та напої, не допускайте на місця оброблення дітей і тварин. Завершивши обробку, промийте обличчя, вимийте руки, знищте використану тару.

З настанням весни збільшується кількість травм, які отримують люди при роботі на присадибних ділянках. Найчастіше через недотримання техніки безпеки при роботі з електромеханізмами. Так, чоловіки травмують пальці рук, неправильно використовуючи електропилу або рубанок. При будівництві дачі падають з даху, не маючи монтажного пояса або хоча б страхувальної мотузки.

Найчастіші дачні травми — це удари та дрібні травми. Не забувайте, що при ударі хворе місце краще всього охолодити льодом або просто пляшкою з холодною водою. Можна використовувати фітопрепарати, які розсмоктують гематоми. Рани і садна слід негайно обробити антисептиком і перев’язати, інакше можливе запалення.

При розтягуванні сухожилля або розриві зв’язок на руках і ногах зробіть тугу пов’язку і старайтесь не напружувати суглоб, прикладайте холод. Якщо не можете розігнутися, то негайно припиніть роботу і змастіть поперек зігрівальним і знеболювальним гелем або кремом.

Біда всіх дачників — мозолі на пальцях. Працюйте тільки в бавовняних або брезентових рукавичках, щоб шкіра рук дихала. Мозолі не проколюйте. Просто обробіть антисептиком і забинтуйте. Якщо ж мозоль розкрився, то заклейте ранку бактерицидним пластиром.

Копати город не варто до виснаження, через кожну годину роботи робіть 15-хвилинну перерву. Якщо ви розвели маленьке багаття і ненавмисно обпеклися, то опустіть обпечені пальці в холодну воду на 10–15 хвилин.

Особливо важкі травми (переломи при падінні з висоти, спинномозкові травми і відкриті рани) потребують лікарського втручання. При переломі до приїзду лікаря зафіксуйте пошкоджену кінцівку за допомогою шин — невеликих дощок. Якщо людина знепритомніла, то зробіть їй холодну примочку на голову. Обов’язково викликайте швидку допомогу.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38166 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua